Amerikali Turk

Messi'siz Dünya Kupası'na sadece Maradona hayranları sevinir

  • October 10, 2017 11:31 AM

Arjantin futbolunun efsane ismi Mario Kempes, Messi'nin Dünya Kupası'nda oynamama ihtimalinin sadece Maradona hayranlarını sevindireceğini söyledi.
Ülkesinin Rusya'da düzenlenecek 2018 Dünya Kupası'na katılma şansını zora sokmasının ardından yerel bir radyoya konuşan Kempes, 'Lionel Messi önderliğindeki Arjantin'in yer almayacağı bir turnuvanın felaket olacağını' söyledi.


Arjantin Milli Futbol Takımı'nın FIFA Dünya Kupası'nı ilk kez kazandığı 1978 kadrosunun önemli isimlerinden olan Matador lakaplı Kempes, Messi gibi ülke futbolunun bir diğer efsane ismi Diego Armando Maradona ve hayranlarına gönderme yaptı.

'Futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük oyuncusu kim?' tartışmalarının Pele ile birlikte öne çıkan iki ismi olan Maradona ve Messi 'rekabetine' atıf yapan Kempes şunları söyledi: "Messi ve Arjantin'in yer almadığı bir Dünya Kupası felaket olur. Messi'nin Dünya Kupası'na gitmemesine sadece Maradona hayranları sevinir. Zira böylelikle en iyinin Maradona olduğunu söylemeye devam edebilirler."