Amerikali Turk

Galatasaray'a büyük piyango! 18 milyon pound...

  • November 16, 2017 1:33 PM

Sarı kırmızılı takımın yıldızı için İngilizler kesenin ağzını açtı. Şimdi merak edilen konu, Galatasaray'ı ne cevap vereceği...


İngiliz basınında çıkan haberlere göre; Newcastle United, ocak ayında Aslan’ın kapısını bonkör bir teklifle çalmaya hazırlanıyor. Sarı-Kırmızılılar’ın bu öneriye ne yanıt vereceği merak ediliyor.

Ada basınındaki haberlere göre; Newcastle, ocakta Galatasaray’a 18 milyon poundluk (92 milyon Türk Lirası) bir teklif sunacak. Bu rakam, aynı zamanda İngiliz ekibi için tarihinde bir rekor olacak. 27 yaşındaki Ndiaye için sezon başında West Ham ve Galatasaray kapışmış ve kazanan Sarı-Kırmızılılar olmuştu. Şimdi bu oyuncu için Newcastle United devrede.

Cim-Bom, Osmanlıspor’a 7.5 milyon euro bonservis bedeli ödedi. Bonuslarla birlikte bu rakam 9 milyon euroya çıktı. Yıldız oyuncunun performansı ise yönetimi ve teknik heyeti memnun etti. Ndiaye de her fırsatta Galatasaray’da ne kadar mutlu olduğunu söylüyor.
tle, orta alanda mücadele gücü yüksek bir oyuncu eksikliği hissediyor. Hayden’den bekledikleri katkıyı alamadılar. Premier Lig temsilcisi, her futbolcunun bir fiyatının olduğunun farkında ve 18 milyon poundluk teklifin yeterli olacağını düşünüyor.

Bu rakam, Galatasaray’ın Osmanlı’ya ödediği bonservisin iki katından da fazla. Ndiaye’nin, 15 Haziran 2019’dan itibaren 18 milyon euro karşılığında sözleşmeyi tek taraflı fesih hakkı var. (Akşam)