Amerikali Turk

Tudor yolcu, koltuğa 2 aday

  • December 04, 2017 3:26 PM

Fanatik'in haberine göre; Vodafone Park'ta alınan 3-0'lık Beşiktaş yenilgisi Galatasaray'da taşları yerinden oynatacak...


Büyük maç kazanamadığı için eleştiren İgor Tudor, kendisi için ciddi bir sınav olan Beşiktaş deplasmanında adeta çuvalladı!


Kadro tercihinden ziyade takımı maça hazırlayamaması sebebiyle eleştirilen ve maç içinde yine müdahele yapamayan Tudor, kredisini tamamen sıfırladı.


5-1'lik Başakşehir yenilgisinin ardından taraftarın güvenini tamamen yitiren Tudor, en büyük destekçisi Başkan Dursun Özbek'i de hayal kırıklığına uğrattı.

 

Vodafone Park'ı oldukça moralsiz terk eden, 3-0'lık sonuçtan ziyade oynanan kötü futboldan rahatsız olan Başkan Özbek, artık Tudor'un arkasında değil.


Hırvat çalıştırıcıyı göndermeye hazırlanan Özbek, bugün sportif direktör Cenk Ergün ile kritik bir toplantı yapacak.


Yarın ise Galatasaray'ın haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı var. Burada ana gündem maddesi Tudor olacak.


Yöneticilerin de devam edilmesini istemediği Tudor konusunda nihai kararın bu toplantının ardından çıkması bekleniyor.

 

Başkan Özbek ve kurmaylarını ayrılık kararına iten bir diğer önemli etken de, futbolcuların hocalarına tepkili olması.


Geçen seneki 4-0'lık Başakşehir yenilgisinin ardından "Takım sanki Nou Camp'a çıkmış gibiydi!" diyen Tudor, son Beşiktaş yenilgisinden sonra da yine futbolcularına topu attı.


Basın toplantısında “Tanıdığım Galatasaray sahada yoktu. Oyuncularımızın atmosferden etkilendiğini gördüm” ifadesini kullanan Tudor, futbolcuları oldukça rahatsız etti.


Yönetim, oyuncuların da eskisi kadar güvenmediği Tudor'un artık takımı şampiyonluğu ulaştıramayacağından emin.

 

Beşiktaş yenilgisinin ardından Galatasaraylı idareciler arasında teknik direktör konusu hemen konuşulmaya başlandı. İgor Tudor'un ayrılmasına kesin gözle bakan yöneticiler, yeni hoca konusunda ikiye bölündü. Bir grup Laurent Blanc'ı istiyor.


Takımdaki yabancıların büyük kısmının ortak dili Fransızca. Yöneticiler, Fransız Blanc'ın iletişim anlamında sıkıntı yaşamayacağını düşünürken, henüz 52 yaşında olmasını da avantaj olarak görüyor.


Üstelik başarılı çalıştırıcıyla daha önce dirsek teması kurulmuştu. Yönetimdeki diğer bir grup ise Fatih Terim'den yana tavır takınıyor.


Galatasaray'a 6 lig şampiyonluğu ve UEFA Kupası kazandıran Terim'in kısa vadede takımı ayağa kaldırabilecek tek isim olduğunu düşünen yöneticiler, Beşiktaş yenilgisinden sonra tesislere gelen taraftarların da Terim isteğinin karşılanması görüşünde.

 

“Yabancı hoca sezon ortasında çok riskli. Takımı ancak Fatih Terim toparlar” diyen yöneticiler, bu konuda Başkan'a baskı yapıyor.


Blanc'ı daha doğrusu yabancı hoca isteyen grup ise, “Terim'in artık camiada karşılığı yok. Son ayrılışı çok tepki çekti. Onu getirirsek, Mayıs'taki seçimi de kaybederiz” görüşünü savunuyor.