Amerikali Turk

Arda Turan'dan duygusal paylaşım

  • December 12, 2017 10:01 AM

Instagram hesabından kendisinin ay-yıldızlı formasını giyen bir çocuğun fotoğrafını paylaşan Arda Turan, "Yıllar sonra 'bu hayatta yapabildiğin en iyi şey neydi?' diye sorsalar, düşünmeden bu fotoğrafı gösteririm" ifadelerini kullandı.


Barcelona'da forma giyen futbolcu Arda Turan sosyal medya hesabı Instagram'dan adeta özeleştiri yaparak, "İnsan yaptıklarıyla yapamadıklarının, günahlarıyla sevaplarının, hatalarıyla doğrularının… Ve daha bir çok şeyin toplamı aslında. Hepimiz istiyoruz; nefes aldığımız her saniye doğruları yapalım, hep zirvede olalım. Ama hayat bazen insanın istediği gibi gitmiyor. Onun da bir sebebi var; hayat sana bazı şeyleri öğretmek istiyor. Bu yüzden nefes aldığımız her dakika öğreniyoruz. Ben de öğreniyorum" diye yazdı.

Açıklamalarının son bölümünde mesajında kullandığı fotoğrafa vurgu yapan Turan, "Yıllar sonra biri gelip 'Bu hayatta yapabildiğin en iyi şey neydi?' diye sorsa, düşünmeden bu fotoğrafı gösteririm. Bir çocuğun hayatına dokunabilmek, seni hiç tanımamış olmasına rağmen seni sevebilmesi, sırtına ismini yazdırabilmesi. Geri kalanı mı? O da zaten günahlarımızla, sevaplarımızla hayatın kendisi. Hayatımın kendisi; herkes gibi…" ifadelerini kullandı.