Amerikali Turk

Olimpiyatlara güzelliğiyle damga vuran Anastasia'ya doping şoku

  • February 19, 2018 12:05 PM

Curling (körling) sporcusu Anastasia Bryzgalova, güzelliğiyle Kış Olimpiyatları'nı izleyenleri kendine hayran bırakmıştı. Güzel sporcunun takım arkadaşı ve eşi olan Alexander Krushelnitskiy'de dopingli madde bulunduğu iddia edildi.

Karışık çiftler curling mücadelelerinde eşi Anastasia Bryzgalova ile birlikte bronz madalya alan Alexander Krushelnitskiy'nin doping testinde meldonium maddesine rastlandığı iddia edildi.

Pyeongchang’da devam eden 2018 Kış Olimpiyat Oyunları’nda karışık çiftler körlingde Rusya’ya tarihinin ilk körling madalyasını kazandıran Alexander Krushelnitsky ve eşi Anastasia Bryzgalova’nın madalyaları tehlikeye girdi. Rusya’nın doping cezası nedeniyle “Rusya’dan Olimpik Sporcular” bayrağı altında oyunlara katılan ve Norveç’i yenerek bronz madalyaya ulaşan çiftten Alexander Krushelnitsky’nin doping testinde A örneğinde kan akışını hızlandıran ve sporcuların antrenman kapasitesini artıran meldonyum tespit edildi.

Norveçli körling oyuncusu Thomas Ulsrud, konuyla ilgili olarak “Umarım doğru değildir. Eğer doğruysa çok çalışıp, sıkı hazırlanan ancak karşılaşmayı kaybedip dördüncü olan ve Norveç’e dönen arkadaşlarım için ayrıca üzüleceğim. Burada bile değiller” dedi. IOC sözcüsü ise “Bir taraftan yasaklı maddelerin kullanımı büyük bir hayal kırıklığı iken diğer taraftan da temiz sporcuların hakkını koruyan dopinge karşı mücadelemizin ne kadar etkili olduğu da gözüktü” ifadelerini kullandı.

Güney Kore'nin ev sahipliğini yaptığı 23. Kış Olimpiyat Oyunları, tam gaz devam ediyor. Sporseverlerin ilgisini tek çeken ise, her zaman kış sporları olmuyor elbette.

İzleyiciler, sporcuları da dikkatle takip ediyor. İşte bunlardan biri, öyle bir ilgi odağı oldu ki sosyal medyayı kasıp kavurdu desek yanlış olmaz!

25 yaşındaki curling (körling) sporcusu Anastasia Bryzgalova, güzelliğiyle müsabakanın önüne geçti. Anastasia Bryzgalova, kısa sürede kendine geniş bir hayran kitlesi edinmeyi başardı.

Geçtiğimiz Haziran ayında evlenen sporcu, Adriana Lima, Megan Fox ve Angelina Jolie gibi 'dünyanın en güzel kadınları' arasında gösterilen isimlere benzetildi.