Amerikali Turk

13 yaşındaki Türk kızı dünya şampiyonu!

  • November 27, 2009 12:27 AM
Güney Kore'de yapılan Uluslararası Hapkido Şampiyonası'na katılan Aylin Pelin Güngör, 64 kiloda dünya şampiyon oldu. Şampiyonada yaptığı 3 maç sonrası finale çıkan Koredo Spor Kulübü sporcusu Aylin Pelin Güngör,  altın madalya için Koreli rakibiyle karşılaştı. Ev sahibi rakibi karşısında maç boyunca üstün bir oyun sergileyen Güngör, bayanlar 64 kiloda ülkemize altın madalya kazandırdı.

Henüz 13 yaşında olan Aylin Pelin Güngör, Tekvando ve kick boksla da ilgileniyor. 7 yaşından beri savunma sanatıyla ilgilenen başarılı sporcunun sponsoru ise babası.

Genç sporcunun anrenörlüklerini ise Cem Uymak ve Fehmi Özdemir yapıyor.

BABASI SPONSOR OLDU
Türkiye'de Aylin gibi yetenekli çok genç bulunduğunu belirten antrenör Cem Uymak, maddi imkansızlıklar ve sponsor bulmakta yaşadıkları zorluklar nedeniyle uluslararası müsabakalara katılamakta güçlük çektiklerini dile getirdi.

Uymak, başarılarında önemli bir payın da hapkido takımının Güney Koreye gitmesinde maddi ve manevi destek veren Aylin'in babası Ali Güngör'de olduğunu söyledi. Hapkido takımı, Ali Güngör'ün sahibi olduğu ESA İnşaat'ın desteğiyle Güney Kore'ye gitti