Amerikali Turk

Flamengo şampiyonluğa ulaştı

  • December 07, 2009 12:28 AM
Brezilya Ligi Serie A'da oynanan son hafta karşılaşmasında Flamengo, Maracana Stadyumu'nda Gremio'yu konuk etti ve maçtan 2-1'lik galibiyetle ayrılarak şampiyonluğa ulaştı İlk yarısı 1-1'lik eşitlikle sona eren maçta, Flamengo'nun gollerini 30. dakikada David ve 69'da Angelim kaydederken; Gremio'nun sayısı 21. dakikada  Roberson'dan geldi.

 

Bu sonuçla Flamengo ligi 67 puanda tamamladı ve en yakın rakipleri Internacional ile Sao Paulo'nun 2 puan önünde şampiyon oldu. Flamengo'nun puan kaybı halinde şampiyonluk yolu açılacak olan Internacional ile Sao Paulo ise, rakiplerini mağlup etmelerine rağmen Flamengo'nun kazanmasıyla birlikte mutlu sona ulaşamadı.

 

FLAMENGO'DA KİMLER YOK Kİ...

 

Flamengo, bu şampiyonlukla birlikte 95 bin kişi önünde, 1992 yılından beri hasret kaldığı şampiyonluk özlemini bitirdi. Karşılaşmada öncesinde efsanevi Maracana Stadyumu'nu şölen alanına çeviren Flamengo taraftarları ve takımı, maç sonunda büyük sevinç yaşadı. Brezilya'da şampiyonluğa ulaşan Flamengo'da Adriano, Ze Roberto, Kléberson, Claudio Maldonado gibi ünlü oyuncular forma giyiyor.