Amerikali Turk

Rijkaard'dan Rüştü'yü büyük övgü..

  • December 11, 2009 1:00 AM
Rijkaard, Barcelona teknik direktörüyken hocalığını yaptığı Beşiktaş'ın kalecisi Rüştü ile hiçbir sorunun olmadığını söyledi.
Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, Barcelona teknik direktörüyken hocalığını yaptığı Beşiktaş'ın kalecisi Rüştü ile hiçbir sorunun olmadığını söyledi.

Lig TV'de yayınlanan 2'ye 1 programına konuk olan Rijkaard, Rüştü'nün çok iyi bir insan ve iyi bir kaleci olduğunu ifade ederek, ''Barcelona'dan ayrılmak zorunda kaldı, çünkü Victor Valdes ilk kaleciydi. Benim yüzümden ayrılmış olduğunu, bu yüzden düşünmüş olabilir. Kararları sportif açıdan duygusal olarak veremezsiniz. Benim düşüncem hala aynı şekilde devam ettiği. Hala çok iyi bir karakter ve çok iyi bir kaleci. Victor Valdes'i o zaman birinci kaleci yaptım ve halen o görevde. Çok önemli kupalar kazandı Barcelona ile beraber. Gördüğünüz gibi bu kişisel bir karar değildi'' diye konuştu.

''ARDA İŞİNİ İYİ YAPIYOR''

Rijkaard, Arda ile ilgili bir soru üzerine, ''Arda bana göre işini iyi yapıyor. Kaptanlığı da öyle. O'nu eleştiren bakış açılarına tam olarak katılmıyorum'' dedi.

Arda'nın Türkiye'nin en önemli oyuncularından biri ve bu yüzden üzerinde baskı olmasının normal olduğunu kaydederek, şöyle konuştu:

''Kendisini kulübe ve takıma ait hissediyor ve sorumluluk sahibi. Bunun ekstra bir baskı yarattığını düşünmüyorum. Mutlaka kaptan olmak ekstra bir sorumluluktur ama kendisi zaten bunu istedi. Bu zamana kadarki performansına bakarsak çok iyi bir başlangıç yaptığını görüyoruz. Önemli asistler yaptı, goller attı. Ne olursa olsun halen performansından çok memnunum. Arda çok genç bir futbolcu, o bir takım oyuncusu. Takım iyi sonuçlar almadığı zaman Arda'nın da çok öne çıkmaması normal. Arda ile hiçbir problemim yok.''

''ARDA'NIN BİZİMLE KALMASINI TERCİH EDERİM''

Arda'nın Avrupa'da büyük bir takımda oynayacak kapasite ve kaliteye sahip olduğunu anlatan Rijkaard, ''Arda, Avrupa'daki herhangi bir büyük takımda oynayabilir. Erken olduğunu düşünmüyorum ama ben bir teknik direktör olarak kesinlikle Arda'nın bizimle kalmasını tercih ederim'' dedi.