Amerikali Turk

Bizimkiler ELEŞTİRİR Avrupalı HAKKINI VERİR

  • December 23, 2009 3:27 AM
FIFA kokartlı hakemlerimizden Cüneyt Çakır büyük bir başarı göstererek, UEFA tarafından 1.kategoriye yükseltildi Elit hakem kategorisinden sonra en üst kategori olan 1. kategoride yer alan en iyi 28 hakem arasına girme başarısı gösteren Cüneyt Çakır, 2. kategoriden bir üste yükselme başarısı gösteren 4 Avrupalı hakemden biri oldu. Çakır böylece Türk hakemliğinin yıllar süren özlemine son verdi. Şampiyonlar Ligi'nde düdük çalan son hakemimiz şimdiki MHK Başkanı Oğuz Sarvan'dı. 
 
Cüneyt Çakır UEFA tarafından 1. katagoriye yükseltilerek, bundan sonra Şampiyonlar Ligi, Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası finalerinde görev alabilecek.
 
MAÇLAR GELECEK SEZONA BEKLENİYOR

 

1. kategoriye çıkarak önemli bir eşiği geçen Cüneyt Çakır'ın gelecek sezondan itibaren ŞampiyonlarLigi maçlarına çıkması bekleniyor. Devler Ligi'nde son 16'ya kalındığı için Çakır'ın bu sene Şampiyonlar Ligi maçı alması zor görünüyor. Ancak Çakır, 2010-11 Şampiyonlar Ligi'nde düdük çalacak ve gözünü 2014 Dünya Kupası finallerine dikecek. 2012 Avrupa Şampiyonası finallerine çağrılması ise Çakır için erken gelmiş büyük bir başarı olacak...
 
BÜLENT YILDIRIM 6 AYDA 2 KATEGORİ YÜKSELDİ

 

UEFA ayrıca FIFA kokartlı hakemimiz Bülent Yıldırım'ın kategorisini de bir üst seviyeye çıkardı. Buna göre Temmuz 2009'dan bu yana 3. kategoride olan Bülent Yıldırım, 1 Ocak itibariyle 2. kategoride yer alacak.