Amerikali Turk

Fatih Terim dediğini yaptı

  • January 06, 2010 1:08 AM

'UEFA Pro-Lisans güncelleme kursu'nda konuşan Fatih Terim, 'İnsanların hayatı boyunca eğitime, daha doğrusu değişime, değişimden sonra da  gelişime ihtiyacı var' dedi.

Milli takımda görev yaparken, 'Ben ders almam ders veririm' diyen tecrübeli teknik adam, dün gerçekten ders verdi. Turkcell Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig'de görev yapan 20 üst düzey teknik direktör için Türkiye'de ilk defa düzenlenen UEFA Pro-Lisans Güncelleme Kursu'nun son gününe, A Milli Futbol Takımı eski Teknik Direktörü Fatih Terim de katıldı. Terim, konuşma öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, kursa Türk futboluna yön veren ve Türkiye liginin ağırlığını taşıyan teknik direktörlerin katıldığını söyledi.

DÜŞÜNCELERİM AYNI    
Kursa katılan teknik direktörlerin birçoğunun uzun deneyime sahip olduğunu belirten Terim, 'Kurstaki arkadaşlarımız, Türkiye liglerinin önemli taşları. Bu yüzden de bu kurs, çok ciddi derecede yüksek önem taşıyor. Onlarla birlikte olacağım için de heyecanlıyım' diye konuştu. Kursta birikimlerini paylaşacağını dile getiren Terim, karşılıklı güzel zaman dilimi geçireceklerini kaydetti. A Milli Futbol Takımının başına getirilecek teknik direktörün yabancı olup olmamasıyla ilgili soruyu da yanıtlayan Terim, 'Daha önce düzenlenen basın toplantısında aynı soru bana soruldu ve bu soruya çok açık yüreklilikle cevap vermiştim. Düşüncelerim yine aynı' dedi.