Amerikali Turk

Yıldırım Demirören 3. kez Beşiktaş'ın başkanı

  • February 01, 2010 12:22 AM
Yıldırım Demirören, Murat Aksu ile girdiği başkanlık yarışından büyük farkla zaferle çıktı

Rakibi Murat Aksu'nun birbirinden güçlü isimlerle kurduğu listeye karşı Beşiktaş kongresi üyelerinden 3. kez görev isteyen Yıldırım Demirören, 3 yıl daha başkanlık koltuğunda oturacak. Beşiktaş'ta büyük çekişmeye sahne olması beklenen kongre, Demirören'in üstünlüğüne sahne oldu. Yıldırım Demirören, oy kullanılan 20 sandığın 20'sinde de Murat Aksu'yu geride bıraktı, 1669 oy fark attı ve seçimi kazandı.

17. SANDIKTA GARANTİLEDİ

Oy sayımının başlamasıyla birlikte her sandıktan Demirören galip çıkmaya başladı. Eski üyelerin ağırlıkta olduğu ilk sandıkların ardından Aksu'nun fazla oy alacağını düşünenler ise yanıldı. Demirören sayılan her sandıkta rakibine 30 ile 100 arası fark atarak arayı sürekli açtı ve seçimi kazanmayı sandık sayımları bitmeden 17. sandıkta garantiledi.

DEMİRÖREN: BEŞİKTAŞ İÇİN ÖNEMLİ BİR VİRAJ

Beşiktaş'ta başkanlığa yeniden seçilen Yıldırım Demirören ilk konuşmasında Beşiktaş'ın çok önemli bir virajı geçtiğini ifade etti. Beşiktaş'ta başkanlığa yeniden seçilen Yıldırım Demirören ilk konuşmasını yaptı. Yıldırım Demirören "Beşiktaş Kulübü bu seçimle tarihinde önemli bir virajı geçti" ifadesini kullandı.

Öncelikle teşekkürlerini sunan Demirören "Ben öncelikle mali ve genel kurulda kongrenin seviyesini yükselten başkan Uluç Gürkan'a, Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz'e ve Emniyet güçlerimize teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı. "Beşiktaş camiası birleştiği sürece önümüzde kimse duramaz" açıklamasını yapan Yıldırım Demirören "Yeniden güven tazeledik. Tek bir görevimiz kaldı. Seçilen başkanın altında birleşmek. Herkesi davet ediyoruz" dedi.