Amerikali Turk

Milli takım yüzde 99 Hiddink-Çetin'e emanet

  • February 03, 2010 1:19 AM
Türkiye Futbol Federasyonu'nun uzun süren uğraşlar sonucunda milli takımı Hollandalı teknik adam Guus Hiddink'e emanet edeceği iddia edildi. Hiddink'in yardımcısı ise Fenerbahçe'yi çalıştırırken eski öğrencisi olan Oğuz Çetin.

Türkiye A Milli Futbol Takımının teknik direktörü büyük ölçüde belli oldu. Türk futbol kamuoyu tarafından haftalardır merakla beklenen "Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Kim Olacak?" sorusu büyük ölçüde çözüldüğü iddia edildi. Bu isim: Guus Hiddink..

 

Hollandalı teknik adam ve Türkiye Futbol Federasyonu büyük ölçüde anlaştı.. Hiddink önümüzdeki günlerde Türkiye'ye gelecek.

 

Gelecek teknik direktörün yanı sıra yanındaki yardımcının kim olacağı da en çok tartışılan konulardan biriydi. Tartışmalara son noktayı Guus Hiddink koydu ve Oğuz Çetin'i yardımcısı olarak istediğini belirtti. Çetin, Guus Hiddink'in 1990-91 sezonunda Fenerbahçe'yi çalıştırdığı dönemde takım kaptanıydı. 

 

TFF YALANLADI AMA...

 

TFF bu haberi resmi internet sitesinden yalanlasa da, geçenlerde yaptığı açıklamada, "Euro 2012 Eleme Grup kuralarına milli takım hocası belirlenmiş olarak gideceğiz" açıklaması yapmıştı. Kuralar 7 şubat pazar günü Varşova'da çekileceğine göre TFF'nin bu haberi yalanlama lüksü de ortadan kalkmış oluyor. Zira 5 gün içinde bir açıklama zaten kendi ağızlarından yapılacak.

 

Hollandalı teknik adam 1998 FIFA Dünya Kupası'nda ülkesi Hollanda ile yarı final sevinci yaşadı. 2002 FIFA Dünya Kupası’nda Kore Cumhuriyeti’ni yarı finale taşıdı. 32 yıl aradan sonra Avustralya’yı Dünya Kupası finallerine götürdü. 2008 Avrupa Şampiyonası'nda Rusya'yı tarihinde ilk kez yarı finale ulaştırdı.