Amerikali Turk

Ve Kanada'da KIŞ kapıya dayandı!

  • February 12, 2010 7:22 AM
Kanada'nın Vancouver kentinde düzenlenen 21. Kış Olimpiyat Oyunları, bu gece açılış töreniyle başlayacak. Türkiye, oyunlarda 5 sporcu ile temsil edilecek

2010 Kış Olimpiyat Oyunları, Kanada'nın Vancouver kentinde TSİ bu gece yarısı başlıyor!.. Bu yıl 21.'si düzenlenen oyunlar, 28 Şubat'ta sona erecek.

93 üllkeden 2638 sporcu katılacağı Vancouver 2010, aralarında artistik buz pateni, kayakla atlama, buz hokeyi, bobsleigh ve biatlonun bulunduğu 15 branştaki mücadelelere sahne olacak.

5 SPORCUYLA KATILIYORUZ

Türkiye, "Parlayan Kalplerle" sloganını taşıyan oyunlarda 5 sporcuyla yarışacak.

Artistik buz pateninde Tuğba Karademir, bayanlar kayaklı koşuda Kelime Çetinkaya, Alp disiplininde Tuğba Daşdemir ve Erdinç Türksever, erkekler kayaklı koşuda ise Sabahattin Oğlago da, ülkemiz adına mücadele edecek.

TUĞBA KARADEMİR'İN BAYRAK ÜZÜNTÜSÜ

Bu arada, Olimpiyat Oyunları'nın açılış töreninde, Türk bayrağını taşıyacak sporcunun isminin son anda değişmesi, soruna neden oldu.

Türkiye'yi buz sporlarında yıllardır başarıyla temsil eden tek sporcu Tuğba Karademir, açılış töreninde Türk bayrağını taşıyacak olmanın sevincini yaşarken, yabancı televizyonlardan öğrendiği bir haberle, yarışmaların yapılacağı köye moralsiz gitti.

Açılış töreninde son ana kadar Türk bayrağını kendisinin taşıyacağını, bunun için de büyük mutluluk duyduğunu her yerde dile getiren Karademir, bu görevin Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) tarafından kayaklı koşu branşında Türkiye'yi temsil edecek Kelime Çetinkaya'ya verilmesi nedeniyle adeta şok yaşadı.

Milli buz patenci, konuya ilişkin açıklama yapmazken, kendisinin bugün oyunların yapılacağı kente giderken çok üzüntülü olduğu öğrenildi.