Amerikali Turk

Stephen King, filmlerini Trump'a yasakladı

  • August 25, 2017 10:59 AM

Ünlü korku hikayesi yazarı Stephen King, ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter'dan kendisini engellemesine iki ay sonra yanıt verdi. Twitter'dan paylaşım yapan usta isim, "Donald Trump beni Twitter'dan engelledi. Ben de onun IT ve MR. MERCEDES'i izlemekten alıkoyuyorum. Sana palyaço yok, Donald! Git kendini boşluğa bırak" sözlerine yer verdi.

King'in paylaşımı 50 binden fazla retweet aldı. Usta ismin yasağı nasıl hayata geçireceği ise başka bir tartışmanın konusu. Özellikde ABD Başkanı Trump King'i engelledikten sonra usta ismin böyle bir paylaşım yapması ise, "Yeni yapımlarının reklamını mı yapıyor" sorusunu da haklı olarak doğurdu.

ABD Başkanı Donald Trump Twitter'da sadece Stephen King'i engellemedi. Birçok kullanıcıyı paylaşımlarını görmekten men eden ABD Başkanı bu nedenle davalık oldu. Columbia Üniversitesi'nde ifade özgürlüğü savunuculuğu yapan bir grup Trump'ı mahkemeye vermişti. 7 kişinin açtığı davanın gerekçesi olarak ABD Başkanı veya yardımcısının twitter'dan engellemek suretiyle hiç kimsenin ifade özgürlüğünü kısıtlayamayacağı gösterilmişti.