Amerikali Turk

WhatsApp'ta 'beyaz yalan'a izin yok!

  • October 19, 2017 2:55 PM

WhatsApp, blogunda önümüzdeki haftalarda hem grup hem de bireysel sohbetlerde 'mevcut konum paylaşma' özelliğinin olacağını duyurdu.

Canlı konum paylaşımı oldukça popüler. Mart ayında Google Haritalar’ın canlı konum paylaşımı özelliğini kullanıcılara sunmasının ardında Facebook Messenger ve Snapchat aynı adımları takip etti.

En son olarak Telegram da canlı konum paylaşım özelliğini hem grup hem de bireysel sohbetler için getirdiğini duyurmuştu.

WhatsApp, blogunda önümüzdeki haftalarda hem grup hem de bireysel sohbetlerde 'mevcut konum paylaşma' özelliğinin olacağını duyurdu.

Mevcut konum paylaşma özelliğini kullanmak için gönderme seçeneklerine tıkladığınızda konum seçeneğinin altında mevcut konum seçeneğini göreceksiniz.

Bu seçeneğe tıkladığınızda süreyi belirleyerek konumumuzu canlı olarak paylaşabileceksiniz. Eğer bir grup sohbetinde paylaşırsanız, konumunu paylaşan herkes tek bir harita üzerinde görünecek.

Mevcut konum paylaşma özelliği henüz geliştirme aşamasında. Özellik çok yakında tüm iOS ve Android cihazlarına gelecek.


WhatsApp'ın Android sürümü için gelen 2.17.381 beta sürümüyle birlikte hangi yeni özellikler de test ediliyor.

WhatsApp, konferans özelliği son getirdiği özellikler arasında. İlerleyen dönemde WhatsApp kullanıcıları, dahil oldukları grupta sesli görüşme gerçekleştirebilecek.

Tıpkı Instagram gibi Facebook'un bünyesinde olan WhatsApp, geçtiğimiz aylarda Instagram'a gelen bir özelliğe kavuşuyor. Dinamik çıkartmalar ile birlikte, Instagram hikayelerindeki gibi, WhatsApp durumunda veya karşı tarafa gönderilecek fotoğraflarda eğlenceli içerikler üretilebiliyor.

Emoji çeşitleri her geçen gün artıyor ve çoğu zaman aranan ifade bulunamıyor. İşte bunun için artık iki nokta üst üste koyarak emoji arama özelliği geliyor.