Amerikali Turk

İşte YouTube'un en çok kazananları

  • December 12, 2017 10:08 AM

Youtube'dan para kazanan insanlar gün geçtikçe artıyor. Gün geçtikçe daha da popülerleşen YouTube'a düzenli olarak video yükleyen 'youtuber'ların ne kadar gelir elde ettiği ise merak ediliyor. Ekonomi dergisi Forbes‘a göre dünyanın En çok kazanan 'youtuber'ları şu şekilde:

1- Dan Middleton

Dan Middleton an itibariyle Dünya’nın en çok kazanan Youtuber’ı unvanını almayı başarmıştır. Dan Middleton bu yıl toplamda 16,6 Milyon dolar gelir elde etti.

2-Evan Fong

Eğlence içerikleri ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran Evan Fong Bu sene toplamda 15,5 milyon dolar alarak en çok kazanan 2. Youtuber olarak anılmaktadır.

3-Dude Perfect

Genellikle spor videoları çekmekte olan Dude Perfect kanalı toplamda 14 Milyon dolar kazanmıştır.

4-Mark Fischbach

Oyun videoları ile ünlenmeyi başaran bu Youtuber 2017 yılında toplamda 12,5 Milyon dolar kazanmayı başarmıştır.

5–Logan Paul

Youtuberlık dışında pek çok mesleği bulunan Logan Paul bu sene youtube’dan toplamda 12,5 Milyon dolar kazanmıştır.

6-Felix Kjellberg

Daha çok eğlence içerikli videolar paylaşan Felix Kjellberg 2016 yılının en çok kazanan Youtube fenomeniydi.Fakat bu sene 12 Milyon dolar kazanarak diğerlerine kıyasla oldukça gerilere düştü.

7-Jake Paul

Kazandığı para ile kendisine bir malikane alarak birçok haber sitesine konu olmayı başaran Jake Paul bu sene toplamda 11,5 Milyon dolar hasılat yapmıştır.

8-Smosh

Smosh isimli Youtube kanalı bu sene toplamda 11 Milyon dolar kazanmıştır.

9-Ryan Toys Review

Oyuncak inceleme videoları çekmekte olan bu küçük çocuk toplamda 11 Milyon dolar kazanarak listenin 9 sırasında yerini almayı başarmıştır.

10–Lilly Singh

Genellikle fenomenler ile ilgili eğlenceli videolar çekerek 10,5 Milyon dolar kazanan bu 'youtuber ' listenin 10. sırasında yer aldı.