Amerikali Turk

Silikon Vadisi'yle ilgili inanılmaz gerçekler! Seks ve uyuşturucu partileri

  • January 03, 2018 2:52 PM

Bugün internet ve teknoloji sektörünü oluşturan binlerce şirketin merkezi olan Silikon Vadisi bu kez ekonomiye yön veren haberlerle değil, seks ve uyuşturucu partileriyle gündeme geldi. Bloomberg muhabirlerinden Emily Chang, Vadi'de geçirdiği yılları ve hiç bilinmeyenleri kaleme aldığı kitabında anlattı.

Bloomberg muhabiri ABD'li gazeteci Emily Chang, dünyanın teknoloji üssü Silikon Vadisi'yle ilgili kaleme aldığı kitabında daha önce hiç yayımlanmamış iddialarla gündeme oturdu.

Sayısız teknoloji yatırımlarına ev sahipliği yapan Silikon Vadisi'nde yaşananların anlatıldığı kitapta kuşkusuz en dikkat çeken detay, ünlü iş insanları ve yatırımcıların düzenlediği seks ve uyuşturucu partileri...

Bugüne kadar sayısız yatırımcı, iş adamı ve girişimciyle konuştuğunu belirten Chang, Silikon Vadisi'nde hafta sonu boyunca süren seks ve uyuşturucu partileri düzenlendiğini ve 'kadın sayısının erkeklerin iki katı olduğu' bu partilerde uyuşturucunun su gibi aktığını öne sürdü.

Partiye katılanlar arasında üst düzey yöneticilerin de bulunduğunu belirten Chang, "Partilere katılan konuklara, bazen büyük teknoloji şirketi logolarıyla şekillendirilen bir çeşit MDMA (uyuşturucu hap) verilirdi" diyor.

Davetlerin Facebook, Snapchat ve e-posta aracılığıyla duyurulduğunu belirten Chang, partilerin önce yemek ve içki servisiyle başladığını daha sonra grup seks partilerine döndüğünü aktarıyor.

Chang, 'Silikon Vadisi'nde çalışan çoğu insan yaşananlardan habersiz. Bu partilere katılanlar isimlerini genelde gizli tutmaya çalışıyor. Partilere yakın dostları, eşleri aracılığıyla çağırılıyorlar" dedi.