Amerikali Turk

iPhone yavaşladı diye Apple'a dava açacaklara kötü haber!

  • January 22, 2018 12:39 PM
  • (1 votes, avg. 1 from 5)

iOS 10.2.1 güncellemesi ile bataryası yıpranmış iPhone'ları daha fazla verimlilik adına yavaşlatan Apple, 2017'nin sonunda bunu yaptığını itiraf etmek zorunda kalmıştı. Açıklamaları ve sonrasında aldığı aksiyonlar ile tepki toplayan Apple, onlarca dava ile karşı karşıya kalmıştı.


Bugün ise Apple'ın iPhone yavaşlatma olayını iOS 10.2.1 güncellemesinin ek notlarında belirttiği ortaya çıktı. iOS 10.2.1 güncelleme notlarında; iOS 10.2.1, hata düzeltmeleri içerir ve iPhone'unuzun veya iPad'inizin güvenliğini artırır ibaresi yer alıyordu.

Nisan 2017'de güncellenen bu açıklamaya; "Ayrıca iPhone'daki beklenmeyen kapanmaları engellemek için iş yüklerinin en yüksek düzeye çıktığı durumlarda güç yönetimini iyileştirir." ifadeleri eklendi.

Güç yönetimini iyileştirmekten neyi kastettiği anlaşılmayan Apple, olası bir dava sonucu kendini bu ifade ile savunacak. Yani Apple'a dava açanlar maalesef ki eli boş dönecek.

Apple CEO'su Tim Cook, daha net bilgi vermedikleri için müşterilerinden özür dilemiş ve önümüzdeki iOS 11.3 güncellemesi ile güç yönetimini kullanıcıların isteği doğrultusunda değiştirebileceğini açıklamıştı.

Bakalım iPhone'un bataryadan kaynaklı yavaşlama skandalı önümüzdeki günlerde daha da büyüyecek mi?