Amerikali Turk

Instagram fotoğrafları yeniden paylaşılabilecek

  • February 13, 2018 1:54 PM
  • (1 votes, avg. 1 from 5)

Instagram, diğer kullanıcıların paylaşımlarının hikaye olarak paylaşılabilmesine, üzerlerine yorum ve çıkartma eklenebilmesine olanak tanıyan bir özelliğin denemelerine başladı

Profesyonel ve amatör fotoğrafçılar tarafından çekilen milyonlarca fotoğrafa ev sahipliği yapan Instagram, kullanıcılara beğendikleri fotoğrafları hikaye olarak takipçileriyle paylaşmalarını ve üzerlerine yorumlar ile çıkartmalar eklemelerini sağlayacak.

TechCrunch’ın haberine göre, yalnızca herkese açık olarak paylaşılan içerikler hikayelerde kullanılabilecek. Fotoğraflarının diğerleri tarafından paylaşılmasını istemeyen kullanıcılara ise Ayarlar menüsü altında bunu engelleme şansı verilecek.

Instagram ekibi birçok yeni özellik üzerinde çalışıyor ve gelecek güncellemeler sosyal ağa beklenen birçok fonksiyonu getireceğe benziyor. Bugün ortaya çıkan hikayeler özelliğinden önce, Instagam’ın hikayelerden ekran görüntüsü alındığında kullanıcıları uyaracak bir bildirim sistemi üzerinde çalıştığı iddiası ortaya atılmıştı.