Amerikali Turk

HTC One S tanıtıldı

  • February 27, 2012 4:11 PM

HTC One S tanıtıldıOne ailesini tanıtan HTC, tanıtımına firmanın 4.7 inçlik amiral gemisi One X ile başladı.

HTC'nin One ailesinden öne çıkan diğer bir model ise One S. One S firmanın en ince telefonu olacak. Ayrıca HTC One X'deki özellikleri kullanmamızı sağlayan Sense 4.0 arayüzüne sahip olacak.

Snapdragon'ın Cortex A15 tabanlı yeni nesil çift çekirdekli S4 MSM8960 işlemcisnin güç verdiği akıllı telefon, 1.5 GHz hızında çalışıyor. 1GB RAM'in kullanıldığı akıllı telefonda, 4.3 inç Super AMOLED ekran kullanılıyor. qHD yani 540x960px çözünürlük ile gelecek olan telefon sadece 119.5 gram ağırlığa sahip olacak. 130.9 x 65 x 7.8 boyutlarında olacak telefon, yazının başında dediğimiz gibi HTC'nin en ince telefonlarından olacak.

Android 4.0 ve HTC Sense 4.0 ile gelen telefon, micro SIM destekli olacak. 16 GB dahili hafızanın kullanıldığı telefonda, HTC One X'deki gelişmiş 8 megapiksel kameraya sahip olacak. Akıllı LED flaşa ve BSI sensöre sahip olacak bu kamera, 28mm'lik ve f/2.0'lık lense sahip. HTC tarafından hazırlanan tanıtım videosunu aşağya ekledik. Telefonun detaylı görselleri ve diğer detayları ileriki sayfalardan bulabilirsiniz.

HTC One X'deki gibi video sırasında resim çekmemize olanak sağlayan HTC One S, ayrıca karanlık ortamlarda yüzde 44 daha aydınlık fotoğraf çekmemize olanak sağlayan gelişmiş sensörlerle donatılmış. HTC'nin iPhone 4S ile yaptığı kıyaslamalara göre çok daha başarılı fotoğraf kaydedebilen yeni kamera, HTC One S'i oldukça öne çıkarıyor.

HTC One S, One X gibi Sense 4.0 arayüzü ile geliyor. Bu sayede 25GB'lık Dropbox alanına sahip olacak. Telefonun dahili 16GB'lık hafızasının yanında, 25GB'lık hafıza internet olan heryerde size eşlik edecek.

Ayrıca HTC One S, DLNA, WiFi, Bluetooth 4.0 gibi bağlantı özellikleri ile geliyor. Ayrıca Beats Audio desteği ile ses konusunda da bir hayli iddialı olacak.