Amerikali Turk

PS Vita hızlı başladı

  • March 05, 2012 12:31 PM

amerikaliturkSony, PlayStation Vita (PS Vita) taşınabilir eğlence sisteminin dünya çapındaki satışlarının 26 Şubat 2012 tarihi itibariyle 1 milyon 200 bin birimi aştığını açıkladı.

PS Vita satışlarında, 17 Aralık 2011 tarihinde, Japonya, ardından da Hong Kong, Tayvan ve Güney Kore'de gerçekleştirilen lansmanlar ile büyük bir ivme yakalanmıştı. Kuzey ve Latin Amerika, Avrupa ve PAL bölgeleri ile Singapur'da 22 Şubat 2012 tarihinde gerçekleştirilen son lansman ise beklentileri de aşarak dünya çapında 1 milyon 200 bin adedin üzerine çıktı ve PS® Vita'yı dünya çapında mutlaka sahip olunması gereken taşınabilir bir eğlence cihazı olarak sağlam bir konuma oturttu. Gerek perakende satış noktalarında gerekse PlayStation Network üzerinden gerçekleştirilen yazılım satışları da dünya çapında 2 milyon adedi aştı.

Sony Computer Entertainment Inc. Başkanı ve Grup CEO'su Andrew House konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, "PS Vita, en üst düzeyde taşınabilir eğlence deneyimi sunacak şekilde tasarlandı ve gerek müşterilerden almaya devam ettiğimiz olumlu geri dönüşler gerekse PS® Vita'nın yakalamış olduğu satış hızından son derece mutluyuz. Pazar cevabını verdi ve gerçek dünya bağlamında zengin oyun deneyimi ve sosyal bağlanabilirliğin devrim yaratan bileşimini sunabilecek kapasitede mobil cihazlara yoğun bir talep olduğunu net şekilde gördük. Elde ettiğimiz bu ivmeyi korumak için en iyi oyun ve serilere PS Vita üzerinde de erişilebilmesini sağlamak üzere üçüncü parti geliştirici ve yayıncılar ile yakın temas içinde çalışıyoruz. 2012 yılının geriye kalan bölümünde de, yazılım yelpazemizde dünyanın dört bir yanındaki herkes için özel bir şeyler olacak."

Sabah