Amerikali Turk

Su geçirmez minik video kamera

  • March 06, 2012 11:33 AM

amerikaliturkSony’nin yeni video kamera modeli Handycam GW55VE, beş metreye kadar suya, toza ve 1,5 metreye kadar yüksekten düşmelere karşı dayanıklı.

Sony’nin su geçirmez video kamerası Handycam GW55VE Exmor R CMOS sensör, düşük ışık koşullarında bile harika Full HD 50p videolar kaydediyor. 17x Genişletilmiş Zum ve 29,8 mm geniş açılı G Objektife sahip Sony Handycam GW55VE hareket halindeyken veya zumlarken daha net çekimler gerçekleştirmek için Aktif Modlu Optik SteadyShot ile donatıldı. 20,4 megapiksele kadar son derece detaylı fotoğraflar sunarken, her seferinde mükemmel sonuçlar için ayarları yapan Akıllı Otomatik Ayarlama ve 7,5 cm Xtra Fine LCD dokunmatik panele de sahip.
Sony Handycam® GW55VE video kamera, beş metreye kadar derinliklerde su geçirmiyor. Toza ve 1,5 metreye kadar yüksekten düşmelere karşı da dayanıklı olduğundan, ani sağanaklara yakalanmak veya havuz başında ya da plajda kazara elinizden düşürmekten korkmanıza gerek yok.

SUYA DAYANIKLI GELİŞMİŞ TEKNOLOJİ
Günlük maceralarınız için üretilen, suya dayanıklı Sony Handycam GW55VE, beraberinde her koşul altında net, titreşimsiz, Full HD fotoğraf ve videolar çeken gelişmiş teknoloji ile birlikte geliyor. GW55VE, tam da Handycam’den beklenecek düzeyde bir görüntü kalitesi sunuyor. Exmor R CMOS Sensör, diğer video kameralarının bocaladığı düşük ışıklı ortamlarda bile mükemmel detaylara sahip, düşük parazitli video ve fotoğraflar çekilmesini sağlıyor.

GÖRÜNTÜ NETLİĞİ
Exmor R CMOS Sensör’ü, Sony’nin geniş açılı sahnelerden dramatik yakın çekimlere kadar her şeyi yakalama becerisine sahip olan yüksek kaliteli G Objektif tamamlıyor. Genişletilmiş Zum, 10x optik zum mesafesini, güçlü 17x maksimum zuma kadar çıkarıyor. Piksel Süper Çözünürlük işlemesi sayesinde ise net, son derece yüksek detaylara sahip yüksek zumlu çekimleri mümkün kılıyor. Görüntüyü zumlarken veya yürürken bile sarsılmasız sonuçlar için el titremesinin etkilerini telafi eden Aktif Modlu Optik SteadyShot sayesinde video çekimleri daha da net gözüküyor.

AKILLI PANAROMİK ÇEKİM
Bir Handycam’de ilk defa, Akıllı Panoramik Çekim, büyük bir görüş sahasına yayılmış çok geniş sahneleri yakalamaya imkan veriyor. En büyük sahneleri çekebilmek için tek yapmanız gereken, deklanşöre basarak HD video kamerayı sahne boyunca kaydırmak. Handycam, Yüz ve Hareket tespit uygulamalarını kullanarak, hareket eden insan ve nesnelerin bile, siz kamerayı kaydırırken doğal çıkmasını sağlıyor.

OTOPORTRE ZAMANLAYICISI
Handycam’deki bir diğer yenilik olan Otoportre Zamanlayıcısı, video kamera kol mesafesinde tutulurken siz ve arkadaşlarınızın uygun şekilde çerçevelenmiş, net odaklı fotoğraflarını çekiyor. Handycam GW55VE, Yüz Algılama sayesinde yüzün hiçbir kısmını çerçeve dışında bırakmayan, harika otoportreler çekmenize imkan veriyor.

SUALTI MODU
Akıllı Otomatik Ayarlama, 99’a kadar farklı sahne tipini tanıyarak video kamera ayarlarını kendisi yapıyor. Hatta, denizaltında çekeceğiniz videoların zengin, doğal renkleri ile daha iyi gözükmesini sağlamak üzere özel bir Sualtı modu da bulunuyor.

GPS DESTEĞİ
Yolculuklarda yanınıza alabileceğiniz ideal bir yol arkadaşı olan su geçirmez Handycam®, aynı zamanda tüm video ve fotoğrafların nerede çekildiğini kaydeden yerleşik bir GPS’e de sahip. Mevcut konumunuz ekran üzerinde görülebiliyor veya eve döndüğünüzde GPS’e kaydedilen tüm hatıralarınız dizüstü bilgisayarınızda heyecan verici çevrimiçi haritalar üzerinde görüntülenebiliyor.