Amerikali Turk

Windows 8'e özel Chrome yolda

  • March 15, 2012 4:54 PM

 Windows 8'e özel Chrome yoldaGoogle, popüler web tarayıcısı Chrome'un Windows 8'in arayüzü Metro'ya uygun yeni bir sürümünü tasarladıklarını ve dokunmatik özelliklere önem verildiğini açıkladı.

Birçok büyük yazılım firması Windows 8'i merakla beklemeye devam ederken Windows 8 denilince ilk akla gelen Metro arayüzü için kendi yazılımlarını da modifiye etmeye devam ediyor. Bu firmalardan bir tanesi de Google.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda Mozilla, Metro arayüzüne özel bir Firefox hazırladıklarını duyurmuştu. Arama devi Google da kendi tarayıcısının bu yarıştan geri kalmasını istemediği için Chrome tarayıcısı üzerindeki çalışmalara başladı.Yapılan açıklamaya göre Metro arayüzüne özel Chrome, Android için tasarlanan değil bilgisayarlar için tasarlanan Chrome üzerinde oynamalar yapılarak elde edilecek. Dokunmatik fonksiyonlar kazanacağı açıklanan yeni web tarayıcısı, Windows 8'in hem bilgisayar hem de tablet sürümünde kullanılabilecek.

Google mühendisleri, yeni Chrome'da da hız, basitlik ve güvenlik ilkeleri üzerinde duracağını vurgularken, Windows 8 arayüzüne Chrome için nasıl farklı entegrasyon seçeneklerinin gündemde olduğu şimdilik gizemini koruyor.

-Shiftdelete-