Amerikali Turk

Samsung S6500 Galaxy Mini çıkıyor!

  • March 16, 2012 12:04 PM

amerikaliturkSamsung son modellerinden olan S6500 Galaxy Mini kısa bir zaman içerisinde Almanya’da satışa çıkıyor.

Samsung tarafından yapılan duyuruda Galaxy Mini S6500 modelinin Almanya pazarında satışa çıkarılacağı belirtildi. Ayrıca yapılan duyuruda modelin 270 euro ile satışa sunulacağı ifade edildi.
Samsung S6500 Galaxy Mini modelinin özellikleri nelerdir?

Modelin özelliklerine bakacak olursak Samsung S6500 Galaxy Mini modeli 800 MHz hızında tek çekirdekli bir işlemci dahilinde kullanıcılara sunulmaya hazırlanıyor. Bunun yanında modelin işlemci markası Qualcomm MSM7227 olarak karşımıza çıkıyor. 512 MB kapasitede ram ile gelen Samsung S6500 Galaxy Mini, Google’ın popüler işletim sistemi Andorid 2.3 GingerBread ile kullanıcılara sunuluyor. Diğer yandan 3.27 inç’lik ekran genişliğine sahip olan model, mevcut ekran boyutu üzerinde 320 x 480 piksel çözünürlük kalitesi ortaya koyuyor. Dokunmatik ekran özelliği içeren model, bünyesinde 4 GB depolama alanı sunan dahili bellek bulunduruyor. Bunun yanında dört band GSM şebekesi, bluetooth 3.0 ve RDS’li FM radyo modelin ek özellikleri arasında yer alıyor. 3.0 megapiksel çözünürlük kalitesi sunan modelin kamerası ile VGA video kaydı yapmak mümkün oluyor. Ayrıca Samsung S6500 Galaxy Mini, 1300 mAh batarya özelliği ile pazara giriş yapmaya hazırlanıyor.

Şu an için ilk olarak Almanya’da piyasaya sürülecek olan modelin ilerleyen zamanlarda Avrupa ve sonrasında ise Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor. Ayrıca Android 2.3 GingerBread işletim sistemi ile pazara girecek olan modelin, kısa bir zaman sonra da Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesi kazanacağı söyleniyor.

Siz de Samsung’un son modellerinden biri olan S6500 Galaxy Mini modeline sahip olmak istiyorsanız, kısa bir süre daha beklemeniz gerekiyor. Önümüzde ki aylarda Avrupa’da satışa sunulacak olan modelin Avrupa satış fiyatı hakkında herhangi bir bilgi verilmediğini de söylemek istiyoruz.