Amerikali Turk

Facebook'u küplere bindiren haber

  • March 26, 2012 10:19 PM

facebookAssociated Press, bazı şirketlerin ve devlet kurumlarının, iş başvuruları için kişilerin şifrelerini sorduklarını haberi Facebook'u kızdırdı.

 


Geçtiğimiz hafta, Associated Press, bazı şirketlerin ve devlet kurumlarının, iş başvuruları için kişilerin Facebook şifrelerini sorduklarını haberine taşımıştı. İşte bu haber, Facebooku bir hayli kızdırmış…

Facebook CPO’su Erin Egan, şirketin sitesinden kullanıcılara seslendi ve özel bilgilerini kesinlikle hiç kimse ile paylaşmamaları gerektiğini söyledi: Bir kullanıcı olarak konuşacak olursam, sadece işe girmek için özel bilgilerinizi ve kullanıcı detaylarınızı başkalarıyla paylaşmaya zorlanmamalısınız. Sizi zorlayanlar olursa da, onlara gereken cevabı vermelisiniz. Bir arkadaş olarak konuşacak olursam, özel bilgilerinizin ve kullanıcı detaylarınızın tanımadığınız kişilerle paylaşılacağı konusunda endişelenmenize hiç gerek yok.

Egan, Haklar ve Sorumluluklar Beyannamesinde Facebook şifresinin paylaşılmasının ya da bir başkasının şifresini ısrarla öğrenmeye çalışmanın, beyannameyi ihlal ettiğini de sözlerine ekledi.