Amerikali Turk

Google'ın mağazasında Türkçe uygulama zenginliği

  • March 28, 2012 8:49 AM

google storeGoogle Chrome Web Mağazası'ndan artık Türkçe uygulamalar indirmek mümkün

Kullanıcılar, Google Web Mağazası üzerinden dünya genelindeki uygulamalar ile birlikte artık Türkçe uygulamalara erişebilecekler. İçerik geliştiriciler ise tasarladıkları Türkçe servisleri Chrome Web Mağazası üzerinden kullanıcılar ile buluşturabilecek. Google Chrome tarayıcısı için tasarlanan Chrome Web Mağazası Türkçe uygulamalar ile fark yaratacak. Türkçe olarak hazırlanan eğlenceli uygulamalar, farklı temalar ve Google Chrome’a özel uzantılara sahip Chrome Web Mağazası’nda ilk etapta Dipnot, NTV, NTV Spor, Trendyol, GolBe, Zargan, Grupanya ve Virgin Radio gibi lokal uygulamalar yer alacak. Artık tüm uygulama geliştiriciler, Chrome Web Mağazası için uygulama ve uzantılar tasarlayabilecekler.
 

Kullanıcıların kişisel kullanım ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanan Google Chrome Web Mağazası’nda her öğeyi kendi ayrıntılar sayfasında görüntülemek, yorumları okuyup, puan vermek mümkün. Binlerce uygulama, uzantı ve temanın keşfedilebileceği çevrimiçi bir platform olan Google Chrome Web Mağazası, 41 farklı dil seçeneğinde sunuluyor. Kullanıcılar, Türkiye’ye özel ücretsiz uygulamalar arasından tercihlerini yaparak diledikleri servislerden faydalanabilecekler. Türkiye için hazırlanan uygulamalar için tarayıcıya gerekli uzantıları kurmak yeterli.


Chrome Web Mağazası'nda neler var?

Uygulamalar, bilgisayarınıza yüklediğiniz diğer türden programlara benzeyen gelişmiş web siteleridir. Başlıca fark, uygulamaların tamamen tarayıcı içinden erişilip kullanılabilmesidir. Gmail veya Pandora gibi siteleri kullanıyorsanız uygulamaları da zaten kullanıyor olabilirsiniz.
Uzantılar, Google Chrome'a ekleyebileceğiniz fazladan özellikler ve işlevlerdir. Uygulamaların aksine, hangi web sitesinde olursanız olun her zaman kullanılabilirler.

Temalar, daha şık ve zarif hale getirmek için Google Chrome tarayıcısının dış görünümünü değiştirir. Büyüleyici yüzlerce dış görünümden istediğinizi seçebilirsiniz.