Amerikali Turk

Yolun ortasında köpek balığı bulundu

  • March 30, 2017 11:31 AM

Avustralya’yı etkisi altına alan sel Debbie Kasırgasında kurtarma ekipleri sel sularının kent merkezine kadar getirdiği bir köpekbalığı buldu. Ufak bir su birikintisi içinde kalan vahşi köpekbalığı cansız bir şekilde öylece yatıyordu. Yetkililerden acil uyarı geldi: ‘Sakın sel sularının içene girmeyin’...

Yolun ortasında sel sularının sürüklediği ölü bir köpek balığı…Avustralya’nın Queensland eyaletinde çekilen görüntüler sosyal medyada viral oldu.

Söz konusu olayın ardından yetkililerden acil uyarı geldi. İnsanlara “yollarda biriken sel sularına asla girmeyin. İçinde köpekbalığı yada tehlikeli başka bir deniz canlısı olabilir” denildi.

Yola kadar gelen köpekbalığının yaklaşık 3 metre 600 santim olduğu belirtiliyor.

Debbie Kasırgası ülkede pek çok kentte sele yol açtı. Yetkililer, hafta başından bu yana etkisini sürdüren kasırganın neden olduğu şiddetli yağış yüzünden caddelerin, araçların, ev ve iş yerlerinin sular altında kaldığını açıkladı.Eyaletin güneyinde yaklaşık 11 bin ev ve iş yerine hala elektrik verilemiyor.

Bir günde yaklaşık 3 bin 600 acil yardım çağrısı alan kurtarma görevlileri şimdiye kadar olumsuz hava koşulları nedeniyle ölen ya da yaralanan olmadığını açıkladı.

Queensland'in güneyinde yaklaşık bin okul yarında kapalı olacak. Birçok kentte gün içinde yağışların aratarak süreceği belirtiliyor.

Salı günü Queensland'in kuzeydoğusunu vuran Debbie Kasırgası, yaklaşık 61 bin evi elektriksiz bırakmıştı.