Amerikali Turk

Bilim kanıtladı: Hangi içecek ömrü uzatıyor?

  • August 01, 2017 12:10 PM
  • (1 votes, avg. 5 from 5)

Bilim insanları 20 yıl çalıştı ve nihayet bir sonuca vardı. O içecek ömrü uzatıyor hayat kurtarıyor, özellikle dolaşım ve sindirim hastalıklarına bağlı ölüm riskini azalttığı sonucu, bilimsel olarak kanıtladı.
Bilim kanıtladı: Hangi içecek ömrü uzatıyor?

Kahve laboratuvarı uzun yıllar kahve çekirdeklerini test ettikten sonra piyasaya sürüyor. Bu zaman içinde, kahvenin insan sağlığına etkileri konusunda pek çok araştırmalar yapıldı. Araştırma sonuçları afrklı olabiliyor. Çünkü aşırı kahve tüketmenin insan sağlığı konusunda bazı sakıncalarının yanı sıra, hayati faydaları da olduğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz haftalarda, Uluslararası Kanser Araştırma Dairesi ve Londra Kraliyet Akademisi’nden araştırmacılar, kahve tüketiminin, özellikle dolaşım ve sindirim hastalıklarına bağlı ölüm riskini azalttığını kanıtlayan bir bilimsel çalışma gerçekleştirdi.

Profesör Elio Riboli, “10 Avrupa ülkesinde, yapılan araştırmaya göre, farklı kahve çeşitlerinin aynı sonuçları verdiğini belirtti. Pröf.Riboli,”Kahve, bu ülkelerde ölüm riskini azaltan bir etken olarak karşımıza çıkıyor” diye konuştu.

Günde en az üç fincan kahve içen erkeklerin ölüm riski, kahve tüketmeyenlere göre 18 kat az. Kadınlardaysa bu oran yüzde yedi olduğu açıklandı.