Amerikali Turk

Caniden 'pes' dedirten savunma! Parçaladım ama ben öldürmedim

  • October 31, 2017 1:01 PM

Danimarkalı mucit Peter Madsen, kendisiyle röportaj yapmak üzere denizaltısına binen ancak daha sonra Kopenhag açıklarında cesedi bulunan gazeteci Kim Wall'u parçalara ayırdığını kabul etti, ancak Wall'u öldürdüğü yönündeki suçlamalarını reddetti


İsveçli gazeteci Kim Wall, geçtiğimiz ağustos ayında, haber yapmak için Danimarkalı mucit Peter Madsen'ın denizaltısına bindikten sonra ortadan kaybolmuş, erkek arkadaşının kayıp ihbarı yapması üzerine kafası, kolları ve bacakları kesilmiş haldeki cesedi cesedi Danimarka'nın başkenti Kopenhag açıklarında bulunmuştu.

Kim Wall, atölyesinde yörünge altı uzaya insan gönderecek bir roket yapmayı planlayan Madsen ile kendi üretimi olan denizaltıda röportaj yapacaktı.

Kim Wall'un katil zanlısı olarak mahkeme karşısında ifade veren Madsen, Kim Wall'u parçalara ayırdığını ve denize attığını kabul etti ancak Wall'u öldürdüğü yönündeki suçlamalarını reddetti.

Madsen polise verdiği ifadede kendisi güvertedeyken denizaltında görülen karbonmonoksit zehirlenmesinden dolayı Wall'un hayatını kaybettiğini öne sürdü.


Ancak daha önceki ifadesinde Wall'un denizaltındaki ağır bir kapağın kafasına düşmesiyle öldüğünü iddia etmişti.

Wall'a yapılan otopside genital bölgesi ve kaburga kemiklerinde 'öldüğü sırada ya da öldükten çok kısa bir süre sonra gerçekleştirilen' bıçak izlerinin olduğu bulundu.
Polis, Madsen'a yöneltilen cinayet ve bedeni parçalara ayırma suçlamalarına cinsel saldırı suçlamasının da eklendiğini duyurdu.
Polis sözcüsü Jens Moller Jensen, gazetecinin genital bölgesinde görülen 14 adet bıçak darbesinin cinsel saldırıya işaret ettiğini belirtti.

Daha önce Madsen'e ait olduğu söylenen bir sabit diskin içinde kafası kesilerek öldürülen kadınların olduğu videolar bulunmuştu.
Suçlamaları reddeden Madsen, sabit diskin kendisine ait olmadığını, laboratuvarında çalışan herkesin bu diske erişiminin bulunduğunu söyledi.
Madsen'e ait olduğu söylenen sabit diskte bulunan görüntülerde, kadınlara işkence yapıldığı, kafaları kesilerek öldürüldüğü ve yakıldığının görüldüğü açıklandı.

Polis şimdi Danimarka savunma komutanlığındaki askerler ve denizaltı uzmanlarından ek bilgi talep edecek.
Wall'un gövdesi, kaybolduktan 11 gün sonra Kopenhag açıklarında bulunmuştu. Bazı vücut parçalarına daha sonra ulaşılsa da kolları halen kayıp.
Madsen'ın ifadesinin tersine Wall'un bulunan kafatasında darbe izine ise rastlanmadı.

Madsen, polise verdiği ilk ifadede, 10 Ağustos gecesi Wall'u hava karardıktan sonra karaya bıraktığını belirtmişti.
Ancak daha sonra ifadesini değiştiren Madsen, Wall'un denizaltının yaklaşık 70 kilogram ağırlığındaki kapağının kafasına düşmesiyle öldüğünü söylemişti.