Amerikali Turk

Eşcinsel Aslanlar Ülkeyi Karıştırdı, Yetkililer Eşcinsel Turistleri Suçladı

  • November 05, 2017 10:36 PM


Kenya, ulusal parktaki iki erkek aslanın eşcinsel ilişkiye girmelerini konuşuyor. Parkta görevli doktorun, olayın nedeni olarak eşcinsel ziyaretçileri göstermesi ise tartışmayı daha da ilginç hale getirdi.

Kenya'daki Masai Mara Ulusal Parkı'nda bir devlet yetkilisi iki erkek aslanın eşcinsel ilişkiye girmesinin, parkı ziyaret eden eşcinsel kişilerin suçu olduğunu söyledi.


EŞCİNSEL ZİYARETÇİLERİ SUÇLUYOR

Kenya Film Sınıflandırma Kurulu (KFCB) başkanı Doktor Ezekiel Mutua, bilim insanlarının aslanların "eşcinsel ilişkiye girme sebeplerini" araştırıp öğrenmesini ve bu süre boyunca aslanların ayrı bir yerde tutulmalarını talep etti. Bilim insanları aslanlar arasında yıllar boyunca eşcinsel eylemler gözlemliyor fakat Doktor Mutua bu olayın sebebinin parkı ziyaret eden eşcinsel kişilerin sergiledikleri davranışlar olduğunu iddia ediyor.

"TAKLİT ETMİŞ OLABİLİRLER"

Bilim insanları tarafından kabul edilen bu eyleme bir açıklama bulma yolunda Dr. Mutua, büyük yelelerine rağmen aslanların gerçekten erkek olup olmadıklarının da araştırılmasını istiyor. Yerel basına konuşan Dr. Mutua, "Bu hayvanların rehberliğe ihtiyacı var. Yüksek bir ihtimalle parkı ziyaret eden eşcinsel insanların davranışlarından etkilendiler. Bir yerlerden bu tarz bir davranış görüp taklit etmiş olabilirler ya da bu tamamen şeytansı bir olay çünkü hayvanlar film izlemiyor" dedi.
Kenya'da eşcinsel ve transseksüel bireylere karşı büyük bir ayrımcılık bulunuyor ve yasadışı eşcinsel aktivitelerde bulunan insanlar 14 yıla kadar hapis cezası alabiliyor.