Amerikali Turk

PKK hastanesi açıldı!

  • December 14, 2017 11:40 AM

TSK’nın operasyon hazırlığına karşı harekete geçen PKK, Afrin’de hastane açtı. Örgüt elebaşlarının da katıldığı açılışta, hastanenin PKK’lılara hizmet vereceği açıklandı. Hastanenin tüm ihtiyaçları ABD ve Batılı ülkelere ait dernek ve vakıflar tarafından karşılandı.


TSK’nın operasyon hazırlığına karşı harekete geçen terör örgütü PKK, Afrin’de hastane açtı. Halep’e bağlı Afrin ilçesinde 5 yıldır işgal unsuru olarak bulunan PKK, sınır hattı ve iç bölgelerde yaptığı saldırı hazırlıklarına 70 yataklı hastaneyi ekledi. Cephede yaralanan PKK’lı teröristleri tedavi amaçlı açılan hastaneden Afrin’de yaşayan siviller faydalanamayacak.

Terör örgütünün Afrin elebaşları tarafından açılan hastane gelişmiş tıbbi cihazlarla donatıldı. ABD ve Avrupa ülkeleri adına faaliyet yürüten dernek ve vakıfların yapımını üstlendiği hastanenin tüm cihaz ve tıbbi donanımı İtalya, Almanya gibi ülkelerden temin edildi ve Erbil üzerinden Afrin’e getirildi.

2011 yılından başlayarak PKK’ya ziraat, demokrasi bilinci, eğitim, sağlık ve benzeri başalıklar altında yardım eden batılı dernekler, Afrin’de açılan PKK Hastanesi için de seferber oldular. Sözde terör örgütüne yardım amaçlı faaliyete giren hastane projesinin öncülüğünü “Syrian American Medical Society” isimli kurum üstlendi.

Hastanenin inşaat, tıbbı techizat ve personel giderleri “Syrian American Medical Society” isimli kurum tarafından karşılandı. Türkiye, Ürdün ve Erbil hattında 200’den fazla dernek ve vakfın sahte projelerle insani yardım adı altında terör örgütüne yönelik ayni ve nakdi yardımları devam ediyor.

Suriye PKK’sı PYD’nin sözde Afrin Komutanı Mahmud Berhidan’ın da katıldığı açılışta Türkiye aleyhine konuşmalar yapıldı. Türkiye’ye tehditler savuran Berhidan, Afrin’de yeni bir seferberlik kararı aldıklarını açıkladı.

TSK müdahalesine karşı süren hazırlıklar kapsamında son 10 günde 650 Afrinli genç PKK zoru ile silah altına alındı. Suriyeli muhalif gruplardan Kuvvet el Mugavir Tugayı Komutanı Basravi Süleyman PKK’nın hastane, zorunlu askerlik ve halktan zorla topladığı haracın örgüt içinde yaşanan korku ve panik halinin göstergesi olduğunu söyledi. Süleyman, terör mevzilerine atılacak ilk mermi ile örgütten kaçarak TSK’ya sığınacak yüzlerce savaşçı olacağını, binlerce insanın şantaj ve tehditle cepheye götürüldüğünü belirtti.