Amerikali Turk

Ünlü aşçı Massimo Bottura yoksullara yemek yapacak!

  • December 29, 2017 1:01 PM

Dünyanın en iy aşçıları arasında gösterilen Massimo Bottura, Fransa'nın başkenti Paris'te yoksullar için bir aşevi kurmayı planladığı belirtildi. Bottura'nın yakın çevresinden alınan bilgilere göre, aşevinde ünlü aşçıların yoksullar için yemek pişirmesi planlanıyor.

Projenin, İtalyan şef Massimo Bottura'nın kurduğu "Ruh için Yemek" adlı organizasyonun himayesinde gerçekleştirilmesi planlanıyor. Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Ruh için Yemek, gıda maddelerinin israf edilmesine karşı mücadele veriyor.

Kurulması planlanan aşevinde de yenebilecek durumda olmasına rağmen yeterince iyi görünmediği gerekçesiyle satılmayan ürünlerle yemek pişirilecek.

Projenin, Fransız seyahat şirketi Voyageurs du Monde ile birlikte yürütülmesi planlanıyor. Voyageurs de Monde yöneticilerinden Jean-François Rial, plana ilk tepkilerin "olumlu" olduğunu belirtti.

Paris'teki Madeleine Kilisesi'den halen bir dernek tarafından ihtiyacı olanlara yemek dağıtıldığını belirten Rial, Mart ayından itibaren burada 70 ile 90 kişiye hizmet verecek "kaliteli bir mutfak" kurulacağını dile getirdi.