Amerikali Turk

Dünya bununla çalkalanıyor

  • October 28, 2008 9:49 AM
Başkan adayı Obama, Hz. Ali'nin bahsettiği Mehdi'nin habercisi mi? Bazı işaretler ve Fars alfabesi onu işaret ediyor. Iran'da, Hz. Ali'nin sözlerinde yer alan Mehdi'nin habercisi Büyük Siyah Savaşçı olduğu iddiası dilden dile yayılıyor.

IRKÇILARIN HEDEFİNDE

Kenyalı bir Müslüman babanın oğlu olan ve göbek adı Hüseyin olan Obama'nın da Müslüman olduğu iddialarının sonu gelmedi.  Vatan gazetesinde yer alan bu iddianın gerçekliği tartışılır. Kesin olan bir şey var ki Obama üzerinde spekülasyonlar bitmeyecek.. Fanatik hristiyanlar ve ırkçı gruplar başkanlığını hazmedemiyor. Tenesse eyaletinde iki neo nazi suikast planı hazırlarken yakalandı.

Şimdi de İran'da Mehdi'nin habercisi “Büyük Savaşçı” olduğu iddia ediliyor. Amerikan Forbes dergisine göre, ilginç gelişme, yarı resmi bir internet sitesinde 17'nci yüzyılda yazılmış “Işık Okyanusu (Bahar El Enver) adlı kitabın yayınlanmasıyla başladı.

UZUN BOYLU SİYAH BİR ADAM BATIDAN GELECEK
Kitapta Hz. Ali'ye atfedilen şöyle bir söz yer alıyor: ”Kıyametten hemen önce, uzun boylu siyah bir adam batıda iktidarı ele geçirecek. Dünyanın en büyük ordusunu komuta edecek. Üçüncü İmam'dan (Hz. Hüseyin) işaretler taşıyacak. Şiiler onun bizden olduğuna şüphe etmesin.“

OBAMA FARS ALFABESİNDE HECELENDİĞİNDE
Birçok İranlı'ya göre 1.86 metre boyundaki ve siyahi olan Obama, Büyük Siyah Kurtarıcı'nın ta kendisi. Ayrıca ”Barack Hüseyin“ Farsça'da ”Kutsanmış Hüseyin“ anlamında. İsmi Fars alfabesiyle O-BA-MA diye hecelendiğinde, ”O bizden biri“ anlamına geliyor.

SARIK GİYMİŞTİ
Obama'nın Kenya'ya bir ziyaretinde yerel bir elbise giyip, sarık takması ”Müslüman olduğunun“ en büyük kanıtı olarak gösterildi. Ancak Obama, her fırsatta Hristiyan olduğunu söylüyor.