Amerikali Turk

Cumhuriyetimizin 85. yaşı kutlu olsun

  • October 29, 2008 1:00 AM

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 85’inci yıldönümü, tüm Türkiye’de ve Amerika`da bugün coşkuyla kutlanacak.

Cumhuriyet’in kuruluşunun 85’inci yıldönümü, tüm Türkiye’de ve dış temsilciliklerde yarın coşku dolu bir heyecanla kutlanacak. Yarın Anıtkabir’deki törene katılan devlet erkânı, çocuk, genç, ihtiyar her yaşta yüz binlerce insan, Cumhuriyet’in kurucusu Atatürk’ün huzuruna giderek ona sevgilerini, bağlılıklarını ve minnetlerini sunacak.

New York Başkansolosluğu’dan resepsiyon

New York Başkonsolosumuz Mehmet Samsar, Cumhuriyetimizin 85. yıldönümünde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bu akşam bir resepsiyon verecek. ABD’li devlet ve siyaset adamlarıyla, çeşitli ülkelerin New York’ta bulunan misyon temsilcilerinin de davetli olduğu resepsiyon New York Halk Kütüphanesi’nde (New York Public Library, Astor Hall) saat 20.00’de başlayacak.

Conneticut eyalet binasında kutlama töreni

Merkezi Connecticut Eyaleti’nin başkenti Hartford'ta bulunan SNE-TACA derneği (Southern New England Turkish American Association) “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” nedeniyle bir kutlama töreni düzenleyecek. Kutlama töreni 30 Ekim 2008 Perşembe günü saat 13.30’da, Hartford'daki eyalet merkezi binasının ücüncü katındaki Old Judiciary odasında gerçekleşecek. SNE-TACA Başkanı Göknur McAvoy yaptığı açıklamada, törende Connecticut Valisi Jodi Rell’in de Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir bildiri sunacağı söyledi.

TADF’den New York’ta Cumhuriyet filmi gösterimi

Merkezi New York’ta bulunan ve çatısı altında çok sayıda Türk derneğini bulunduran Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) ve Cumhuriyetimizin 85. kuruluş yıldönümünü kutlamak için 31 Ekim 2008 Cuma günü bir gece düzenleyecek. New York’taki The Alexander Hamilton U.S.Custom House’ta 19.30’da başlayacak olan Cumhuriyet Bayramı kutlamasında, “Cumhuriyet” filminin gösterimi gerçekleştirilecek. TADF Başkanı Kaya Boztepe, yaptığı açıklamada New York ve çevresindeki tüm vatandaşların geceye ve film gösterimine davetli olduğunu duyurdu.

Türk Finans Network’tan New York’ta Cumhuriyet Bayramı buluşması

Türk Finans Network Grubu üyeleri Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak amacıyla 1 Kasım Cumartesi akşamı 17.00–22.30 saatleri arasında New York’ta buluşacak.

Georgia’da Cumhuriyet Balosu

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 85. yıldönümü Georiga Eyaleti’nde de kutlanacak. TACAGA, 1 Kasım 2008 Cumartesi akşamı Cumhuriyet Baloso düzenleyecek.

Diger kutlama bilgileri için tıklayın