Amerikali Turk

"Sen Olmasaydın" New York`u sallayacak

  • November 06, 2008 10:36 PM
"Kanlı Nigar" oyunu ile Türk izleyicisinin gönlünde taht kuran ve Broadway'i sallayan Turkish-American Art Society of New York ekibi, "Sen Olmasaydın" isimli oyunuyla izleyicisi ile New York'ta buluşmaya hazırlanıyor.
Geçtiğimiz sezonda bir Türk tiyatro klasiği olan "Kanlı Nigar" oyunu ile Türk izleyicisinin gönlünde taht kuran ve Broadway'i sallayan Turkish-American Art Society of New York ekibi, yeni sezonda genç kuşağın güçlü kalemlerinden Uğur Uludağ'ın "Sen Olmasaydın" isimli oyunuyla izleyicisi ile New York'ta buluşmaya hazırlanıyor.

Bu, iki perdelik komedi oyunun başrollerini üstlenen Gülçin Hatihan ve İbrahim Yazıcı'ya sahnede ayrıca Özgür Cebioğlu da eşlik ediyor.
 
Yonca Kayacan, Onur Selçuk, Zümrüt Atlı, Salih Atlı, Deniz Hancıoğlu, Ebru Yıldız ve İsmail Erguvanlı'nın prodüksiyonunda yer aldığı oyuna ilgini büyük olması bekleniyor. Premiyeri 11 Kasım tarihinde New York'ta yapılacak olan oyun ayrıca, 25 Kasım ve 16 Aralık tarihlerinde de sahne alacak. "Sen Olmasaydın" çeşitli eyaletlerde Türk izleyicilerle buluşmaya 2009'un ilk aylarında devam edecek.
  
Büyük bir heyecanla oyunun son hazırlıklarını da tamamlamış olan TAASNY ekibi; "Sahneye koyduğumuz her yeni oyun, ailemizin Türk izleyicisine verdiği değerin bir kanıtıdır. İzleyicimizle buluştuğumuz her yeni oyun bizler için onur kaynağıdır. Ve en büyük mutluluğumuz bu onuru onlarla paylaşmaktır. Daha önce aynı oyun Nurgül Yeşilçay ve Cem Özer tarafından da sahnelenmişti. Halen dünyanın bir başka marka kenti olan İstanbul'da da kardeş tiyatromuz E.S.E.K. tarafından sahnelenen oyunumuzun kadrosu ise Yağmur Kaşifoglu, Yosi Mizrahi ve Gülden Avşaroğlu'ndan oluşuyor. Oyunumuzun daha detaylı bilgilerine  www.senolmasaydın.com sitesinden ulaşmak mümkündür." açıklamasını yaptı.
 
Bu oyunla sezonu açan ekip, yeni oyunlar için de hazırlıklarının başlamış olduğunu, Amerika'da yaşayan Türk sanat severleri yeni sürprizlerin beklediğini belirtti.