Amerikali Turk

Muhafazakar kente travesti başkan

  • November 10, 2008 12:36 AM
 Amerikalı seçmenler yine tarihte bir ilke imza atarak "travesti" bir siyasi adayı belediye başkanı yaptı. Stu Rsamussen, daha önce de kentin Belediye Başkanı olarak hizmet vermişti, ancak o dönemde açık bir travesti değildi. Rasmussen, şimdi ise bir kadın gibi, etek ve yüksek topuklu ayakkabılar ile dolaşıyor.

Rasmussen, Amerikan siyasi tarihine ilk travesti belediye başkanı olarak geçti. Rasmussen, görev başındaki Belediye Başkanı Ken Hector’u 1512 oya karşılık, 1988 oyla geçerek ipi göğüsleyen aday oldu.

Kadın sevgilisi var

Seçmenler Rasmussen’in görünümüne aldırmadı ve kenti ilgilendiren konulara yaklaşımıma göre tercihte bulundu. Rasmussen, Silverton kentine hizmetten "aşk" derecesinde zevk aldığını belirtiyor. 60 yaşındaki Rasmussen, "Kadın gibi görünen heteroseksüel bir erkeğim" diyor ve 35 yıldır sevgilisi olan Victoria Sage adlı bir kadınla yaşıyor.

Rasmussen, halkın bir şok dönemi yaşadığını, ancak kendisini kabul ettiğini söyledi. Silverton’da yapılacak çok işin bulunduğunu belirten Stu Rasmussen, öncelikli politikasının kentin yavaş büyümesi olacağını ifade etti.