Amerikali Turk

Obama, Beyaz Saray kapısında karşılandı

  • November 11, 2008 1:04 AM
Obama, Bush'un daveti üzerine gittiği Beyaz Saray'a kapıda karşılandı. ABD Başkanı seçilen ,Barack Obama, 20 Ocak'ta görevi devralmadan önce ilk Beyaz Saray ziyaretini gerçekleştirdi. Onu kapıda Bush ve eşi karşıladı.

Obama ve eşi Michelle, Beyaz Saray'da Başkan George W. Bush ve First Lady Laura Bush tarafından kapıda karşılandı.

Eşler kucaklaşırken, Obama ve Bush tokalaştı. Beyaz Saray'ın yeni sahipleri ve Bush çifti daha sonra aile fotoğrafı için objektiflere poz verdi. Ardından Bush ve Obama özel görüşme yapmak üzere Oval Ofis'e geçti. Bush ve Obama'nın başta ekonomik kriz olmak üzere, Irak ve Afganistan'daki savaşlardan terör tehdidine değin birçok konuyu ele alması bekleniyor.

Beyaz Saray Sözcüsü Dana Perino, bu arada Laura Bush ve Michelle Obama'nın, ABD başkanları ve ailesinin kullandığı oda ve salonları gezececeğini açıkladı.

Obama'nın Malia (10) ve Sasha (7) isimli iki kız çocuğu bulunuyor. Malia ve Sasha, eski Başkan Bill Clinton'ın kızı Chelsea'den sonra babalarıyla birlikte Beyaz Saray'a yerleşen ilk Başkan çocukları olacak. Bushlar'ın kızları Jenna ve Barbara, babaları başkan seçildiğinde üniversitede okuyordu.