Amerikali Turk

Güzelleşmek isterken hayatını mahvetti

  • October 10, 2013 11:12 AM

Güzelleşmek isterken hayatını mahvetti

 

Çinli bir kadın yüzünün çok zayıf olduğu söylendiği için komplekse girerek yüz dolgunlaştırma ameliyatı olunca hayatı karardı. Kadının yüzü gözü balon gibi şişti, saçları tamamen döküldü!


Çinli bir kadın bundan 11 yıl önce (2002'de) daha 17 yaşında iken yüzünün çok ince olduğu söylendiği için estetik cerraha giderek yanak dolgunlaştırma ameliyatı olmak istedi. O anda başarılı bir ameliyat olan kadın istediği yüze kavuştu. Fakat bu mutluluğu pek de uzun sürmedi. Zira 2009 yılında yanakları aniden şişmeye başladı. Bugün 28 yaşında olan kadının yüzünün şişmesinin yanısıra saçları da tamamen döküldü.


YÜZÜ ŞİŞTİ, SAÇLARI DÖKÜLDÜ

Yaşadığı inanılmaz şok ile doktora giden kadının 11 yıl önce yüzüne yasak bir madde olan hidrofilik Poliakrilamid Jel denilen bir madde enjekte edildiği belirlendi. Hidrofilik yani "su tutan" bir dolgu maddesi olan madde, zaman içinde fazlaca su tuttuğu için kadının yüzü olması gerekenden çok daha fazla bir şekilde şişti.

Çin'in Gansu şehrinde yaşayan Xiao Lian adlı kadın şimdi şişkin bir yüz ve perukla yaşamak zorunda... Sürekli olarak ameliyat yapmadan önce çekilmiş gençlik fotoğrafına bakarak iç geçiren kadın, eğer ameliyat olmasaydı gayet güzel bir kadın olarak bu yaşına ulaşacağını düşündükçe kahroluyor.


YÜZÜN ÇOK ZAYIF DİYORLARDI!

Kadının 17 yaşındayken çalıştığı mağazanın patronunun sürekli olarak kendisine "çok zayıf bir yüzün" var demesinden bıkıp, yüzüne estetik dolgunlaştırma yapmak istemesiyle başlayan hikaye çok acı bitti. Kadın o zaman estetik cerrahi merkezine gittiğinde yaptırmak istediği ameliyatın çok pahalı olduğunu öğrendi. Bunun üzerine bir arkadaşı ona bir kartvizit vererek, merdivenaltı bir klinikte daha ucuza dolgunlaştırma yaptırabileceğini söyledi. Kadın da bunun üzerine sevinçle oraya gitti. Ancak bu kadının geleceğini karartan bir karar olacaktı...

 


DEFALARCA İNTİHARA KALKIŞTI

Kadın 24 yaşında geldiğinde yüzünün olması gerekenden daha şişkin olduğunu ve gün geçtikçe de bunun arttığını farketti. Sene 2013'e geldiğinde ise artık yüzü iyice sarkmış, gözleri şişmiş ve bunun etkisiyle de saçları tamamen dökülmüştü.

Kadın bu halinden ötürü ciddi bir travma ve depresyona yakalandığını ve defalarca intihara teşebbüs ettiğini ifade ediyor.

Doktorlar sözkonusu maddenin kadının yüzünde uzun yıllardır bulunduğunu bu sebeple de herhangi bir cerrahi operasyonla maddeyi oradan almanın çok zor bir operasyon olduğunu söylüyor.

Kadın şu sıralar Çin'in Guangzhou şehrinde yüzünün eski haline gelmesi için bir dizi operasyon geçireceği günü bekliyor. Doktorlar çok basit bir ameliyat dahi olsa, herhangi bir klinikte ameliyat olunmaması gerektiği konusunda uyarıyor.

 

 

AŞAĞIDAKİ VİDEODA ÇİN'DE YAŞANAN PLASTİK CERRAHİ SKANDALLARINDAN BİR KAÇINI GÖRMEK MÜMKÜN...