Amerikali Turk

Öleceğini Bile Bile Doğurdu

  • January 06, 2017 3:03 PM

Hamileyken bebeğinin ölümcül hastalığını öğrenen anne, organlarıyla başka bebeklerin hayatını kurtarabilmek için doğurmaya karar verdi.

19 haftalık hamileyken bebeğinin ölümcül hastalığını öğrenen anne, bebeğiyle birkaç saat geçirebilmek ve bebeğinin organlarıyla başka bebeklerin hayatını kurtarabilmek için doğurmaya karar verdi.

Abbey Ahern isimli kadın, doğmamış bebeğinin ölümcül bir hastalığı olduğunu öğrendiğinde yıkıldı. The Sun'ın haberine göre 19 haftalık hamileyken Abbey'e kızının anensefali hastalığı olduğunu ve doğduktan sonra birkaç saatten fazla yaşayamacağı söylendi. Ancak 34 yaşındaki anne, bebeğini doğurmaya karar verdi.

Annie isimli bebek doğduğunda ailesi, onunla sadece 14 saat 58 dakika geçirebildi. 2 tane daha kızları olan Abbey ve eşi Robert, bunun hayatları boyunca verdikleri en zor karar olduğunu ancak bu deneyimin yaşamaya değer olduğunu söyledi.

Üstelik bebeklerinin organlarını bağışlayarak başka bebeklerin hayatını kurtarmaya karar vermişlerdi.

Abbey yaptığı açıklama, "Annie'nin bir amacı olduğunu biliyorduk. Bu dünya için yaratılmamıştı." diye konuştu. Kızını kaybettiği için üzgün olmasına rağmen huzur içinde olduğunu söyleyen genç kadın, kızını kucağına aldığında karnındaki 5 aydan daha hafif hissettiğini söyledi.

Anensefali, bebeğin beyninin ve kafatasının anne karnında tamamı veya bir kısmının oluşmaması şeklinde tanımlanan bir doğum kusuru.

Araştırmalara göre anensefali bin hamilelikten birinde görülüyor ve çoğu düşükle sonuçlanıyor. Anensefaliyi 12-14 hafta arasında teşhis etmek mümkün ancak hastalığın sebebi bilinmiyor.