Amerikali Turk

Yazarlar

Tan’a, TADF Ve ATAA’ya 2. Önerim: ABD’liye Atatürk İçin Ludwig’in Kitabını Dağıtsınlar

April 05, 2011 12:25 PM

okkes agaogluAMERİKALILARIN huyudur bu. Durup dururken tarihi kişiliklere hakaretler yağdırmaktan zevk duyarlar. Hatta ve hatta, “Biz ne dersek o tarihi kişilik bizim dediğimizle anılır” saçmalığıyla hareket ederler. Bunun üzerinde de öylesine bir psikolojik savaş yaparlar ki, sanki olmuşcasına tarihin akışını bile değiştirmek için sorgulamaya başlarlar.

Bu onların vazgeçilmez huyudur. Ama bilmiyorlar mı ki Atatürk’ün neler yaptığını? Biliyorlar. Hem de öyle bir biliyorlar ki, kendileriyle savaşmadığı halde yine de Atatürk’ü kendilerine düşman görüyorlar.
Neden mi?
Tabii ki sözde Ermeni saçmalığıyla ilgili olduğu için. Kim ne derse desin, “Atatürk’ün bıyıkları ile ilgili” bu olayın arkasında mutlaka sözde Ermeni saçmalığını destekleyen Amerikalı diasporalar vardır. Bundan adımız gibi eminiz.

TİME DERGİSİ ATATÜRK’Ü KAPAK YAPMIŞTI...

namik tan, tadf, ataaTime Dergisi, 24 Mart 1923 yılındaki Atatürk kapak resmini, yine aynı şekilde birkaç yıl önce kapağına basmıştı. Dergi Atatürk’ü, “Dünyayı Değiştiren En Önemli 80 Olay” arasında birinci seçmişti. Bu dergi,
1923 tarihli sayısında elle çizilmiş Atatürk resmini de kullanmıştı. Türkiye'nin Batı'ya yönelişiyle ilgili olarak yayımladığı yazıda, şu görüşlere yer vermişti: “1915’te İngilizleri Çanakkale'de geri püskürten ve işgalci Yunanlılar’ı denize döken Mustafa Kemal, şimdi ülkesinde sivil bir reform planlıyor. (Gazi  Mustafa) Kemal, bunu gerçekleştirmeden önce bir gazeteciye yaptığı açıklamada, yobazların dini bir batıl itikatlar bataklığına dönüştürdüklerini ancak bu bataklığın onu oluşturanları yok edeceğini anlattı. 29 Ekim 1923’te “Türkiye'nin İslami bir imparatorluktan cumhuriyete geçişinin 101 pare top atışıyla kutlandı. Mustafa Kemal de ne sultan, ne halife, sadece cumhurbaşkanı oldu. Atatürk devrimleriyle ‘Latin alfabesi kabul edildi.’ Dünyanın kaderini değiştirdi...” diye devam ediyordu. Sadece bununla da kalınmıyordu. Dergideki makalade tarihçi Arnold J. Toynbee de bu konuya şu sözlerle katılmıştı: “Mustafa Kemal Paşa hiç şüphesiz çağdaş tarihin büyük şahsiyetlerinden biridir. Bir Türk'ün Anadolu'da kendi efendisi olabileceğini şahsen sergileyerek ispatlamıştır.”

Birkaç yıl önce Amerika’da yayımlanan Time Dergisi, Atatürk’ü yüceltiyor, göklere çıkartıyor. Hatta ve hatta kapağına alarak 80 dünya liderini geride bıraktığını ispat ediyor... Ve sonra da Foreign
Policy Dergisi Atatürk’ün bıyıklarına kafayı takıyor... Ne oldu da bugün Atatürk’ün bıyıkları aniden bu insanlara batıverdi? Dün “Ak” dediklerine neden bugün “Kara” diyorlar? Bu döneklik nedir?

Foreign Policy Dergisi eğer bu bıyık meselesini görüntü güzelliğinden çıkarıp diktatörlük masasına yatırıyorsa –Ki esas amacı budur– kendisinden önce Atatürk’ü kapak yapan Time Dergisi’ne, “Neden kapak yaptın?” diye neden müdahale etmedi?..

Veya aynı şekilde, Time Dergisi, “Foreign Policy kardeş, niçin böyle yazıyorsun? Atatürk’ün askeri ve siyasi tarihini ve başarılarını bütün tarih kitapları yazıyor. Neden bıyık olayına takılarak Atatürk’e hakaret ediyorsun?..” diyerek bu dergiye karşı çıkmadı?.. Her iki düşüncede de adamlar kendi kendilerini çamura bulamışlar. Ama onlara en güzel cevabı Amerikalı yetkili ve etkili kişi veriyor. O kişi, Prof. Dr. Arnold Ludwig’dir. Kentucky Üniversitesi Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Ludwig gelmiş geçmiş “EN BÜYÜK DEVLET ADAMI ATATÜRK” diyor. Bu araştırmayı bizzat kendisi yapmış ve kaleme almış. Tabii bunu da kitaplaştırmış. Bunu haber olarak sayfasına geçen de The New York Times gazetesidir.

ALIN SİZE ATATÜRK’Ü ÖLÜMSÜZLEŞTİREN ADAMIN ESERİNİ

“Çağın Kralı: Siyasi Liderliğin Doğası” adlı kitabı çok büyük bir araştırma gerektiyordu. Çünkü 377 büyük dünya devlet adamını incelemiş olan Ludwig, en büyük devlet adamını kitabına yazabilmek için tamı
tamına 18 yıl çalışmış. Ve bu çok büyük araştırma ve inceleme sonunda “EN BÜYÜK LİDER ATATÜRK” demiş. Bunu biz demiyoruz, Amerikalı araştırmacı Prof. Dr. Ludwig diyor. Bu haber de New York - AA imzasını taşır. Yani yayınlayan yine Amerikan gazetesi oluyor.

DEVLET ADAMLARI ATATÜRK İÇİN NE DEMİŞ?..

Bill Clinton :
- Bugün milenyumun hiç şüphe yoktur ki tek büyük devlet adamı Mustafa
Kemal Atatürk'tür. Çünkü O yılın değil, asrın lideri olmayı
başarmıştır.

Cladue Ferrare :
- O'nu sizler layıkıyla takdir edemezsiniz. Büyüklüğünü gereği kadar
ölçemezsiniz. O, yüce bir dağa benzer. Eteklerinde yaşayanlar, bu
yüceliği farkedemezler. Bu dağın azametini kavrayabilmek için O'na
uzaktan bakmak gerekir.

Winston Churchill :
- Atatürk hayatta olsaydı, Dünyanın görüntüsü bugünden daha farklı
olurdu. Keşke sağ olsaydıda, bizler o Büyük Adamın peşinden
gidebilseydik.

Franklin D.Roosvelt :
- Benim üzüntüm, bu adamla tanışma hususunun gerçekleşmesine artık
imkan kalmamış olmasıdır.

Sir Charles Townshend :
- Ben şimdiye kadar 15 hükümdar ve cumhurbaşkanıyla özel ve resmi
konuşmalar yaptım. Bu geceki kadar ezildiğimi hatırlamıyorum. Mustafa
Kemal'de büyük bir ruh kudretinin esrarı var.

Edouard Herriot :
- ATATÜRK'ün askerlik tarafına hayret etmiyorum. Her meslekte deha
sahibi insanlar vardır, buna şaşılmaz. Fakat İsviçre Medeni Kanunu'nu
kabul etmek ve Türkiye'de yürürlüğe koymak! Bu adeta dehanında üstünde
birşey. İşte buna hayranım!

General Douglas McArthur :
- Askerlik dehasıyla, insanlık idealini O'nun kadar nefsinde
birleştirmiş bir adam tanımıyorum. Şu anda hiç birinizi değil, büyük
istidadı ile Mustafa Kemal'i görmek için neler vermezdim.

Tarquin Olivier :
- Kahramanlıklarını göz önüne aldığımda, özetle diyebilirim ki,
tarihte ülkesi için, Mustafa Kemal Atatürk'ten daha fazla iş başarmış
biri yoktur.

Lenin :
- Mustafa Kemal sosyalist değil, fakat görülüyorki iyi bir teşkilatçı,
yüksek anlayışlı, ilerici ve iyi düşünceli, akıllı bir lider.

Adolf Hitler :
- Mustafa Kemal, bir millet bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi,
kendini kurtarabilecek vasıtaları yaratabilecek bir adam olduğunu
ispat eden bir liderdir.

Jorge Blanco Villalta :
- ATATÜRK, yalnızca tüm zamanların en iyi komutanlarından biri değil,
aynı zamanda siyaset kuramının filozoflarından biridir.

Klaus Liebe :
- Atatürk, tarihin Türk Ulusu'na ve insanlığa armağanıdır.

UNESCO :
- Atatürk tüm insanlık içim bir onur simgesidir.

...Ve Mustafa Kemal Atatürk’ün devlet adamlılığı açıklaması:
- Büyük olmak için kimseye dalkavukluk etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın. Memleket için gerçek ülkü ne ise onu görecek ve o hedefe doğru yürüyeceksin. Herkes sana karşı çıkacaktır, herkes  seni yolundan çevirmeye çalışacaktır, fakat sen buna dayanıklı olacaksın.  Önüne sonu gelmeyen engeller çıkacaktır. Kendini büyük değil; Küçük, zayıf, kimsesiz ve araçsız kabul edecek, kimseden yardım gelmeyeceğine inanmış olarak bu engelleri aşacaksın. Bundan sonra da sana "Büyüksün"
derlerse onlara güleceksin.

ATATÜRK’Ü TARİHİ KİŞİLER ANLATSIN İSTEDİK

“Atatürk için ne dediklerini” bizzat onların ağzından yayınlayarak kaleme aldığımız devlet adamlarına burada yer vermek bizim için zaruri oldu. Atatürk’ü tarih olarak açıklamaya kalksak “Taraf tutuyorsun”
diyecekler. Onun için en iyisi mi tarihi kişilerin “Atatürk için ne dediler?..” açıklamalarına yer vermek istedik ve verdik de... Atatürk’ü karalayanlar “Bakalım bu açıklamalara” ne diyecek?..

BİR ÖNEMLİ AÇIKLAMA DA BİZDEN

Atatürk’e hakaret etmek için adeta bilgisizliğini, cahilliğini ön plana çıkaran kendini bilmezlere en iyi diplomatik cevap, yine lobicilikten geçiyor. Onun içindir ki Atatürk’ü “Büyük Lider” olarak kitaplaştıran Prof. Dr. Arnold Ludwig mutlaka bulunmalıdır. Hatta kitaplarını elde ederek ilanlarla, reklamlarla, halka bedava dağıtılmalıdır. Bir sempozyum düzenleyerek gazetecilerin röprtajlarıyla basın yayın kuruluşlarında ve internet medyacılığında bu konu ön planda tutularak gerçek lobicilik yapılmalıdır. Biliyoruz ki bu olay büyük meblağ gerektiriyor. Türk hükümeti bu konu üzerinde ciddi olarak durmalıdır. Türk hükümetine yol gösterecek olan yine Amerikan büyükelçilerimiz, TADF ve ATAA gibi örgütlerdir.
Atatürk olayı milli dava olduğu için, Ermeniler bizi buradan da vurmaya çalışmaktalar. Buna fırsat vermemek için Sayın Namık Tan’a, TADF’a, ATAA’ya ve diğer sivil toplum örgütlerine büyük görevler
düşmektedir.

Eğer ki Ludwig’in kitabıyla, Atatürk’ü öven dünya liderlerinin sözleriyle asalak diasporaları durdurursak, belki de Beyaz Saray’ın eli güçlenir ve Serkisyan’a gereken cevap verilmiş olur. Eğer verilmezse, o zaman da Obama’nın gerçek yüzü ortaya çıkmış olur.

Atatürk’e övgü yağdıran yabancı devlet adamlarının sözlerini “30 Nisan ERMENİYİ KINAMA Dev Yürüyüşümüz”de pankartlara yazarak kortejimize renkli görüntüler sağlamalıyız –Ki Amerikan halkının kafasına bu meseleyi daha iyi kazıyalım. Diasporların ikiyüzlülüğünü daha iyi anlasınlar.

Artık Amerikan halkını yanımıza almanın zamanı geldi. Atatürk’ü onlara çok iyi anlatmalıyız –Ki Ludwig’in kitabıyla onları bilgilendirelim. Düşmanlarımızı da yerin dibine gönderelim.

Liderler Konferansı’ında “GENÇ LOBİCİLER ORDUSU” kurmayı planlıyordunuz. İşte size lobicilik için büyük bir fırsat. Genç lobiciler ordumuz bu işe soyunup hemen uygulama planına geçmeliler.
 
Sivil toplum örgütlerini, 23 Nisan Yürüşü’nde iyi örgütleyerek Ludwig’in kitabını Amerikan halkına bedava dağıtabilirler. Ve bu işin de takipçisi olurlar. Bu da bizi 24 Nisan’a hazırlıklı kılar. Tabii 30 Nisan’daki kınama yürüyüşüyle de nasıl tek yürek olduğumuzu göstermiş oluruz. Time Dergisi’ne de “Hani Atatürk’ü ‘Dünyayı Değiştiren En Önemli 80 Olay’ arasında birinci seçmiştiniz. Şimdi neden
susuyorunuz?” pankartıyla gönderme hakkımızı da pekala kullanabiliriz.

Amerikali Turk - Ökkeş Ağaoğlu
okkesa@gmail.com