Amerikali Turk

Yazarlar

Kültür Farkı

(2 votes, average 5 from 5)
February 27, 2013 4:38 PM

Taner TekinHeyecanlı geçen Fenerbahçe-Kasımpaşa maçının ardından çeşitli medya kanallarında futbolcuların ve teknik ekibin maçın hakemi Hüseyin Sabancı hakkındaki görüş ve düşünceleri yer aldı.

 

Kimse genç bir hakemin Kadıköy'de maçın ikinci dakikasında Fenerbahçe aleyhine penaltı noktasını işaret edeceğine ihtimal vermemişti bugüne kadar. Ve aynı Hüseyin Sabancı maçın son dakikasında hiçbir hakemin normalde çalmadığı bir penaltı düdüğünü bu sefer Fenerbahçe lehine çalınca, "Fenerbahçe seyircisi penaltıyı aldı" dendi.

 

Halbuki Hüseyin Sabancı çok basit bir şey yapmıştı. Kulaklarını tıkadı, gözlerini kapadı ve görevini yaptı. Ne Kadıköy'ün sağır eden uğultusunu duydu ne de çubuklunun üstündeki üç yıldızı gördü. Gördüğünü çaldı.

 

Ama bu muhteşem performansıyla iki tarafı da memnun edememişti.

 

Geçen hafta oynanan Milan-Barcelona Şampiyonlar Ligi maçından sonra Barcelona futbolcuları Milan'ın çok iyi bir futbol ortaya koyduğunu ve kendi performanslarının kötü olduğunu söylediler. Hiçbiri de Milan'ın ilk golünden önce Milan'lı futbolcunun topu elle kontrol ettiğini, maçın hakeminin çok kötü olduğunu ve maçı o yüzden kaybettiklerini söylemiyordu.

 

İşte o da kültür farkı!

Taner Tekin, PE, LEED AP
exp U.S. Services Inc.
(tamdoksana.com)