Amerikali Turk

Yazarlar

Gergin Derbi

(2 votes, average 5 from 5)
May 12, 2013 10:08 PM

Taner TekinHerhalde bir hakem olarak dünyada yönetmesi en zor maç dünya kupası finalidir. Ancak dünya kupası yönetmiş bir hakeme dünkü derbi maçını seyrettirseniz, Türkiye'de derbi yönetmeyi kabul etmez sanırım. Cüneyt Çakır'a öncelikle bu maçı yönetmeyi kabul ettiği için teşekkür etmemiz gerekiyor.

 

Maalesef bu maç geçen seneki süper finalin en son maçından daha da gergin geçti. Bunda da en büyük neden provokatör yazılı ve görsel basındır. Haftalardır Galatasaray'ın şampiyonluğundan ve Fenerbahçe'nin yurtiçinde ve yurtdışında kupalarda gösterdiği başarılarından bahsetmektense, Fenerbahçe seyircisinin Galatasaray'ı alkışlayıp alkışlamayacağını konuştular.

 

Aslında maç iyi başladı ama bazı futbolcuların kötü niyetli olmasından dolayı hem diğer futbolcular hem de tribündeki seyirciler gereksiz şekilde doldular. Ve tam Cüneyt Çakır "Oh maçı bitirdik galiba" derken büyük patlama geldi.

 

volkan demirel

 

Çakır'ın maçı kartsız götürme taktiği az daha işe yarayacaktı. Eminim bu maçı bir daha yönetme imkanı olsa Emre ve Melo'ya maç başlamadan sarı kartını gösterir, "Arkadaşlar siz büyük ihtimalle bugün benim işimi zorlaştıracaksınız, alın size birer küçük hediye, uslu uslu maçınızı oynayın" derdi.

 

Taner Tekin, PE, LEED AP
exp U.S. Services Inc.