Amerikali Turk

Yazarlar

Mantığım mı? yoksa başkalarının mantığı mı?

March 04, 2010 1:13 AM

Rumuz: Tarık - Mantığım mı? yoksa başkalarının mantığı mı?

Sevgili Tüzün Abla,

Öncelikle size ve Amerikalı Türk ekibine böyle bir hizmet başlattığınız için çok teşekkür ederim. Her ne kadar birer yetişkin de olsak, bazen hayatımızla ilgili kararlar alırken diğer insanların da neler düşündüklerini, bizimle empati kurup onların ne yapabileceklerini bilmek bizi çok rahatlatır öyle ki eğer bu kişinin tamamen objektif olduğunu, yani herhangi bir kaygı gütmeden doğruları söyleyecek olduğunu bilmek ise yapılan yorumlarının inanılabilirlik düzeyini çok daha fazla artırır. Neyse daha fazla lafı uzatmadan soruma geçeyim

Yaklaşık 5 yıl önce Türkiye'de çok güzel bir tesadüf üzerine başlayan bir aşk hikayesidir bu ve daha sonra Amerika'da devam etmiştir yıllarca ve hala devam etmektedir. Sevgilim ile ancak bir sinema filminde rastlayabileceğimiz bir türden tesadüf sonucu tanışmıştık ve bu ilişki aramızda binlerce kilometre uzaklık olmasına rağmen köklü bir aşka dönüşmüştü ve aylar sonra kendisiyle Amerika'da biraraya gelmiştik. Herşey çok yolunda gidiyordu yada en azından ben öyle zannediyordum ne yazık ki ayrıldık  ne yazık ki ayrıldığımızda ben ona aşıktım ve belki de o bunu bilmiyordu bile. Aradan 1 yıldan biraz fazla bir zaman geçmiştiki ben önün evlendiğini öğrendim kafamdan kızgın yağlar dökülmüştü sanki çünkü benim için o küçük bir süs biblosu olmuş ve kalbimin içine yerleşmişti ben bu güzel biblonun kırılmasını istemiyordum  aklımdan dahi geçirmiyordum. Daha sonra ben de başka birisiyle birlikte olmaya başladım ama hiç de mutlu değildim çünkü insan başkasına aşık olduğunda birlikte olduğu kişide her zaman aşık olduğu kişiyi görmek istiyor olmadığı takdirde de problemler başlıyor. Bir yıl sonra, onunla karşılaştık ve ben bir kez daha anlamıştım ki, evet hala aşıktım ona,  arada çok büyük bir engel vardı çünkü o evliydi, ya da bu bir engel miydi? İşte böylesine bir duruma karar veremiyecek kadar çok seviyorum onu asıl soruma geçmek istiyorum.

Böyle bir durumda ne yapmam en doğrusu olur? mantığımı mı yoksa başkalarının mantığını dinlemem mi? yoksa kalbimin sesini dinlemem mi? ve eğer Türkiye'ye dönecek olursam onu hayatım boyunca birkez daha görememek ihtimalim var ve bu beni çok mutsuz ediyor?

Cevabınızı çok merak ediyorum Tüzün abla,

Şimdiden teşekkürler

Sevgili Tarık,

Paylaştığın hikayen oldukça duygusal bir hikaye. Anladığım kadarıyla eksik olan birşeyler varmış ilişkide çünkü "...ne yazık ki ayrıldığımızda ben ona aşıktım ve belki de o bunu bilmiyordu bile" diye yazmışsın. Uzun süreli bir birliktelikte onun, senin ona olan sevgini bilmiyor olması bence ilişkideki eksiği açık ve net gösteriyor. Belli ki birlikteyken ona olan sevgini yeterince gösterememişsin ve o da senin duygularının güçlü olmadığını düşünerek bazı şeylerden soğumaya ve vazgeçmeye başlamış olabilir. Bu karşı tarafa büyük bir haksızlıktır aslında. Duygularını içinde saklamanın sana ve ilişkiye hiçbir faydası yoktur.

Aşk ve sevgi paylaşıldıkça artan özel bir duygudur...

Diğer detay ise onun şimdi evli olması! O, evlenerek zaten bazı şeylerin cevabını açık ve net birşekilde vermiş ve kendi yolunu çizmiş. Zaten o da senin onu sevdiğin gibi, seni sevseydi, şuanda evli değil seninle birlikte olurdu. Biliyorum bazen gerçekler acı verse de bence sen duygularını bir kenara koyarak bu konumda mantığınla hareket etmelisin. Kendi hayatına yeni bir yön çizmelisin çünkü geçen zaman tekrar geri gelmiyor. Ve bundan alabileceğin en büyük ders duygularını kendine saklamaman olmalı.

Şu anda yapabileceğin tek şey eğer oda kabul ederse arkadaş kalmanız. Ama sende duygularını aşktan arkadaşlığa taşıyacağından emin olmalısın yada ona bunu göstermelisin ki arada karşılaşırsanız yada görüşürseniz o kendini kötü ve huzursuz hissetmesin..

Böylece Türkiye`ye de gitsen seviyeli bir arkadaşlıkla bağları koparmamış olursunuz.

Ama unutma, yine de aşkı tattığın için,kendini şanslı hissetmelisin

Umuyorum bu duygusal fırtınadan en az zararla çıkarsın,

Sevgiyle kal,