Amerikali Turk

Yazarlar

Evliyim, aldatmadan duramıyorum ve kimseye söyleyemiyorum

March 04, 2010 1:13 AM

Rumuz: Kayahan - Evliyim, aldatmadan duramıyorum ve kimseye söyleyemiyorum

Sevgili Tüzün Abla, 

Ben 46 yaşında evli, 1 çocuk babası ve serbest meslek sahibi bir insanım. Eşim iyi ve güzel de bir kadın ve bana da çok değer veriyor ama ne olursa olsun ben aldatmadan duramıyorum. Aldattığım için yalan söylemekte artık usta oldum ve hiç yakalanmıyorum. Bazen hissediyor ve şüpheleniyor ama ben yalanda usta olduğum için bir türlü ispatlayamıyor yada bulamıyor.

Hatta aldattığım kadınlar sadece tek gecelik bunu iş için yapan kadınlar olmuyor, uzun süreli birliktelikler de yaşıyorum. Bunun çok yanlış olduğunu biliyorum ve ben bunu kimseyle paylaşamıyorum, bu beni yeiip bitiriyor, eşim duysa beni hemen bırakır gider ve kızımı da bana göstermez buna bir son vermek istiyorum ama nasıl? Aldatmadığım zaman da mutsuz ve eksik hissediyorum kendimi. Eşimi ve kızımı çok sevsemde bu bende bağımlılık yapan bir hastalık gibi.

Şimdiden teşekkürler,

Sevgiler Kayahan.

Sevgili Kayahan,

Durumun oldukça zor ve hassas bir durum. Öncelikle ne istediğine karar vermelisin.Tabi bu konumda belki hiçbir zaman yakalanmayacaksın ama önemli olan yakalanmadan bu riyakarlığa devam etmek değil, bunu başkaları görmesin diye birileri için yapmamakta değil, kendi içinde kafanda birşeyleri noktalamaktır önemli olan çünkü sen yapmak istedikten sonra 2 cihan bir araya gelse seni kimse durduramaz işin kötü olan kısmı, bunun tadını almışsın, hoşuna gitmiş ve bunu kontrol edemiyorsun. O seni kontrolü altına almış.
 
Bazı şeyleri yaparken bunlar güzel ve keyifli olabilir ama buna bir son vermezsen çok pişman olacağın sonuçlar doğurabilir sana bunu yapıyorsan zaten, sonucuna da hazırlıklı olmalısın. Tıpkı eroin kullananların zevkinden birtürlü vazgeçemeyip, sonunda kendilerini çıkmaza sürüklemeleri gibi bir durum.
 Aslında bu konumda vicdan ve değerler devreye giriyor öncelikle kendinle yüzleşip birşeyleri teraziye koymalısın. Birtarafta çok sevdiğin eşin ve çocukların, diğer tarafta çok zevk aldığın bir his. Hangisini kaybedersen daha çok üzüleceğini düşündüğün zaman, genellikle sorunun cevabı ortaya çıkar. Hem sadece eşin ve çocuklarının değil, hayatına aldığın kadınlarında duygularıyla oynuyorsun ve sen bu konumda herkese çok büyük haksızlık ediyorsun. Kendini onların yerine koyup lütfen tekrar düşün.

Bunu kendi kendine başaramayacağını düşünüyorsan kesinlikle profesyonel bir yardım almanı tavsiye ederim. Bir insanın duygularıyla oynamak gerçekten çok büyük bir sorumsuzluk ve haksızlıktır.

Ayrıca uzun vadeli ilişkiler yaşıyorum demişsin, aşık oluyormusun yoksa öylesine bir zevkmi bilmiyorum ama zaten aşık oluyorsan, asıl hayatında aradığın aldatmak değil, aşk ,sevgi olabilir. Aşk ve sevgi de ayıp şeyler değil, hatta tam tersine güzel şeyler ama bu güzeliğide kendine yakışır şekilde yalansız yaşamalısın. O zaman hemen eşinle konuşup birşeylere noktayı koymalısın, çünkü onunda hayatını kendine göre düzene koyup onu seven ve onunda sevdiği biriyle yaşamına devam etmeye hakkı var.

Burada en önemli şey bunu gerçekten sonlamak isteyip istemediğindir. Istedikten sonra profesyonel bir yardımla bunu başarabilirsin. Lütfen otur ve tekrar düşün, bazı duygular kırıldımı tekrar eskisi gibi olmuyor ve bazı fırsatlar kaçırıldımı tekrar geri gelmiyor.
Sana bu hassas konuda çok ince ve doğru kararlar alman dileğiyle.
 
Sevgiyle kal,