Amerikali Turk

Yazarlar

''AŞK'' im mi? yoksa vicdanım mi?''

March 04, 2010 1:13 AM

Rumuz: Aysun - ''AŞK'' im mi? yoksa vicdanım mi?''

Sevgili Tüzün Abla,

Ben 58 yaşında İstanbul'da yaşayan, üniversite mezunu emekli bir bayanım. İki çocuğum var bundan 28 yıl önce evli iken başka tanıdığım bir gence aşık oldum ve birlikte olduk sonra ondan bir çocuğum oldu. Sadece o ve ben biliyoruz bu olayı sonra çok sevmeme rağmen ailem dağılmasın ve çocuklarım mutsuz olmasın diye ayrılmak zorunda kaldık.
Çok uzun süre görüşmedik fakat yakın dostlardan yıllar sonra adresimi bulmuş,duydum ki sonra oda evlenmiş ve şimdi hala beni sevdiğini söylüyor. Onunda iki çocuğu olmuş ama bensiz olamayacağını ve beni unutamadığını söylüyor. Benim eşim vefat etti. Bende hala onu unutamadığımı farkettim fakat yuva yıkmak istemiyorum. Lütfen bana yardım edin çok çaresizim. Bu kadar yıl sonra hala beni sevdiğine nasıl inanabilirim.Ona güvenebilirmiyim Tüzün abla. Sabırsızlıkla cevabınızı bekliyorum.

Rumuz: Aysun
 
Sevgili Aysun,

Fırtınalı bir aşk hikayesi bu yaşanan.Yıllar önce yapılan hatalar geçmişte kalmış olan olmuş o yaşananların sorgulanması için artık çok geç fakat önemli olan o hataların tekrarlanmaması ve bugüne aktarılış şekli. Çünkü eşine ve çocuklarına özelliklede kızına çok büyük bir haksızlık söz konuşu. Artık eşini kaybetmişsin bence yapabileceğin en doğru adim, kızına gerçekleri söylemek olur eminim seni anlayacak yaştadır. Bu senin kendi vicdanınla olan bir hesaplaşman olacaktir.

 

 Diğer konu işe yıllar önce seve seve bir ayrılık yaşanmış fakat bu aşk hiç bitmemiş. Sevdiğin kişide seni unutamamış ki yıllar sonra seni tekrar bulmuş. Önceden ilişkinizi çocuklar için feda ederek noktalamışsınız ve bu yaptığınız hatayı tekrarlamak size eziyetten başka yine hiçbirşey kazandırmayacaktir...

 

Sevgili Aysun seven insan sevdiğiyle birlikte olmak için her türlü fedakarlığı yapar. Eğer gerçekten seni seviyorsa eşinden ayrılıp sana gelir. Böylece eşinede daha fazla haksızlık etmemiş olur. Zaten bunu yapıyorsa senin başka ispata ihtiyacın yok. Bence bir an önce, oturup bu konuya bir açıklık getirmelisiniz.Ya tamamen kabullenip noktalayın bu ilişkiyi yada daha fazla kimseyi kandırmayıp dürüst olarak birlikteliğinize olması gerektiği gibi devam edin. ''AŞK'' zor bulunan ender bir duygu, onu özellikle de ikinci kez bulmuşken, gitmesine izin vermeyin. ''GÜVEN'' onun seninle olmak için göze alabileceği fedakarlıklarla ispatlanacak unutma.

 

Bu duygu fırtınasında aşktan ve dürüstlükten yana bol şans diliyorum...


Sevgiyle kal,