Amerikali Turk

Yazarlar

''Sevdam, Bebeğim ve Ailem''

May 01, 2010 10:33 PM

Rumuz: Sevdam - ''Sevdam, Bebeğim ve Ailem''

Sevgili Tüzün Abla,

Size Chicago`dan yazıyorum erkek arkadaşım ile 2.5 yıldır çok güzel bir ilişki yaşıyordum ta ki gerçekleri öğrenene kadar. İlk yıllarda herşey çok güzeldi çok mutluyduk rüyada gibiydim ben üç aylığına Türkiye`ye gittim ve geldiğimde erkek arkadaşım uyuşturucu bağlımlısı olduğunu itiraf etti. 4 yıla yakındır bağımlı imiş.

Onula evlenmeyi düşünüyorduk ama ailem bu olayı öğrenip beraberliğimizi bitirmek istedi. Ben onu çok sevdiğim ve yanında olmak istediğim için ondan ayrılmadım gizli gizli görüşüyordum hatta beraber oldum ve hamile kaldım, bebeğimi aldırmadım şimdi çocuğumun babası tedavi görüyor çocuğumun babası iyileşse bile ailem onay vermeyecek. Aileme ne diyeceğim, çıkmazdayım sevdiğimden ayrılamam, ailemi silip atamam çoçuğumu da aldıramam. Ne yapacağım lütfen bana yardım edin
 
Rumuz: Sevdam
 
Sevgili Sevdam,

Bazen insanın hayatına çok ilginç ve karmaşık olaylar gelebiliyor ve bu da bunlardan birtanesi.

 Böyle bir durumda yapılacak tek şey var, hemen bulunduğun konumu teraziye koymak.
İnsanoğlunun vazgeçemeyeceği üç unsurdan birinden fedakarlık etmek durumundasın.Bir tarafta ailen,diğer tarafta sevdiğin ve çocuğun.

 Böyle bir durumda illaki seçim yapmak zorunda isen, durumdan en az zararla nasıl çıkarşın onu düşünmelisin.Tabiki öncelikle ailenle tekrar konuşmayı dene ve sevdiğinin tedavide olduğunu ve ona çok değer verdiğini ispatlamaya çalış. Hala kabul etmiyorlarsa ve bunun üstüne aileni seçersen ,çocuğuna ve kendine yapabilceğin en büyük haksızlığı yapmış olursun. Bir çocuğun hayatında ebeveynlerin her ikisininde olması çok önemlidir ve güzel olan olay ise eşini hala çok seviyor olman.


Aile kurmak ve onu dağıtmamak en güçlü seçenek gibi görünüyor. Zaten arkadaşında tedavi görüyormuş bu da önemli bir faktör. Sonuçta her insan hata yapabilir, yeterki hatasından ders alıp ondan kurtulmaya çalışsın.

 
Ailenin seninle konuşmaması tabiki doğru değil ama onlar senin ailen, senin sadece iyiliğini istedikleri için, seni kendi bildikleri şekilde korumaya çalışıyorlar. Zaten arkadaşında bu kötü alışkanlığından tamamen temizlenirse ve hep birlikte sizin mutlu bir yuva kurduğunuzu görürlerse, eminim onlarda ikna olup, bu durumu kabulleneceklerdir.Özelliklede bebeğin olunca zaten bu kızgınlığın kendiliğinden yok olacağına inanıyorum.


En doğru seçimi yapman dileğiyle, 


Sevgiyle kal,