Amerikali Turk

Yazarlar

Eşimden ayrıldım ama hala kopamıyorum

(1 votes, average 1 from 5)
May 28, 2010 10:59 PM
Rumuz: Ayla - "Eşimden ayrıldım ama hala kopamıyorum''

Sevgili Tüzin Ablacığım,

Ben 24yaşında 6 aydır eşinden ayrılmış bir cocuklu  bayanim.
 
Eşimden ayrılma nedenim beni aldatmasıydı. Ama cocugumuz yuzunden onunla gorusmeyi sürdürüyorum. Ondan tümüyle kopamadım, bu arada calistigim yerdeki biriside benimle evlenmek istiyor, onunla evlenirsem ileride turkiye`ye gitme ihtimalimiz var.
 
Ama ona ısınamadım. Çünkü eşimi halen seviyorum. Bana hiç durmadan ‘‘Boşuna benden ayrıldın çünkü ben seni aldatmadım. Hayatımda hala kimse yok'' gibilerden şeyler söylüyor.
 
Ben iyi bir işte çalışıyorum, eski eşim ise su anda işsiz durumda parası da yok. Ona ben yardımcı oluyorum. Bazen ‘‘Acaba beni param için mi istiyor'' diye bir kuşkuya kapılıyorum.  Lütfen bana yardımcı olun, akıl verin... Çok zor durumdayım.

Rumuz: Ayla

Sevgili Ayla,

Çelişkilerle dolu bir süreç yaşıyorsun ve olayların tam ortasında olduğun için sağlıklı karar vermen çok zor. Hem eski eşine çok güvendiğini söylüyorsun hem de paran için seninle olmak istediğinden kuşkulanıyorum diyorsun. Ayrıca bu kadar güvenseydin, aldatıyor diye boşanır mıydın? Sanırım çelişkiler içindesin, gerçekten neye karar vereceğini bilemiyorsun.
 
Ondan memnun olsaydın, bu gencecik yaşında boşanır mıydın? Demek ki, aradan zaman geçince o da senin peşini bırakmayınca duyguların karma karışık olmuş. Seninle beraberken senin değerini neden bilmemiş? Onu sevdiğin için gerçeklerden uzaklaşıp,onun için bahaneler uydurup kendini kandırma,çünkü bu tamamen senin mutluluğun...

Bence eski eşini tekrar hayatına alman, çok yanlış bir karar olur. Bu arada yakınlık duymadığın biriyle sırf durumu iyi diye ve çevrendekiler istiyor diye de sakın evlenme. Ama mutlaka evlen ve hayatını yeniden kur. O kadar gençsin ki... Senin yaşında herkes ilk evliliğini bile yapmayı düşünmüyor şimdi. Eski eşinle görüşmeyi kesmen lazım ama çocuğun yüzünden görüşmek zorundasın. Mümkün olduğunca onunla muhattap olmamaya çalış ki yüreğin yeni bir sevgiye açılsın. Onun etkisinde kaldıkça elbette gözün kimseyi görmeyecek. Ama ondan sana hayır gelmeyeceği apaçık ortada.

Sana bol şans diliyorum ve doğru kararları almanı umuyorum...

Sevgiyle kal,

Tüzün Ablan .....
E- Mail: tuzun@amerikaliturk.com