Amerikali Turk

Yazarlar

Cinsellik olmadan bir evlilik ne kadar yürür?

(1 votes, average 1 from 5)
May 28, 2010 10:59 PM

Rumuz: Arzum - "Cinsellik olmadan bir evlilik ne kadar yürür?''

Sevgili Tüzin Ablacığım,

Size Atlanta`dan yazıyorum, ailem beni görücü usulü hiç istemediğim birisi ile evlendirdi. 6 senelik evliyim ve çok mutsuzum, eşime karşı soğukluk hissediyorum, her şeyi bana batıyor. Çok mutsuzdum ve kendimi oyalamak için genç bir sevgili buldum, ona deli gibi aşık oldum. 1 yıldan beri ondan kopamadığım gibi onunla evlenmek istiyorum.

Daha önce evliliğimi kurtarmaya çalıştım, ama en az 1 yıldır eşime yaklaşamıyorum bile. Onu hiç beğenmiyorum ve hiç arzu etmiyorum. Bana dokununca tecavüze uğruyormuşum gibi hissediyorum. Ne olur söyleyin, her şeye rağmen evliliğimi kurtarmaya mı çalışmalıyım; yoksa sevdiğim, beğendiğim kişiyle mı yaşamalıyım?.

Çok kötü şekilde vicdan azabı duyuyorum eşim beni çok seviyor; bana çok düşkün ama ben bir şey yapamıyorum. Cinsellık olmadan bir evlilik ne kadar yürür? Doğrusu nedir, ne olur bir ışık gösterin.

Sevgili Arzum Kardeşim,

Güzel kızım, maalesef toplumuzun en büyük sorunlarından bir taneside bu görücü usulü evlilik. Keşke ailene 6 sene önce evlenmek istemediğini dile getirebilseydin. Bu kadar sevmediğin, beğenmediğin bir insanla nasıl evlendin? Neden hem onun, hem de kendi hayatını zora soktun? Sanırım aşık olduğun kişi kimse, ona tutulduktan sonra eşin gözüne batar ölmüş sanki.

Elbette bu derecede tıksındığin biriyle bırak aynı yatağı, aynı evi paylaşman da mümkün değil artık. Ona da yazık oluyor. Ona da haksızlık yaptığının elbette farkındasın. Bilmem çoçuğunuz var mı, ama çoçuğun bile olsa, madem iş artık bu raddelere gelmiş, elbette boşanıp sevdiğine gitmelisin. Bu evlilikte bence 1 yıldır eşine ihanet ettiğine göre, artık kurtarılacak bir şey kalmamış. 

En kısa zamanda doğru yolu bulman dileğimle

Tüzün Ablan .....
E- Mail: tuzun@amerikaliturk.com