Amerikali Turk

Yazarlar

Kızım beni beğenmiyor

May 28, 2010 10:59 PM

Rumuz: Dertli Anne- "Kızım beni beğenmiyor''

Sevgili Tüzin Ablacığım,

Size New Jersey`den yazıyorum bundan sekiz yıl önce eşim vefat etti. Genç yaşta dul kalmama rağmen o zaman yedi yaşında olan kızım üzülmesin diye yeniden evlenmeyi düşünmedim. Ona iyi bakabilmek için tezgahtarlık, çocuk bakıcılığı gibi her türlü işte çalıştım, saçımı süpürge ettim, çok iyi baktım ve çevresindekilerden bir eksiği olmasın diye kendimi paraladım.

Şimdi 15 yaşında büyüdü ve ne yazık ki, beni küçük görmeye başladı. Bu benim çok gücüme gidiyor. Ben şimdi 41 yaşındayım son zamanlarda hayatıma birisi girdi, benimle evlenmek istedi ama adamı kısa zamanda bıktırdı ve kaçırttı. Ne yapacağımı bilemiyorum. Kendimi ona adadım, daha ne yapabilirim. Ama onu bir türlü mutlu edemiyorum.

Bana yardım edin ne olur.


Sevgili Okurum,

Ne yazık ki gençlerin anne ve babalarını beğenmediklerini bilmiyor musun? Bugünün gençleri anne ve babalarını biraz da kendilerine her şeyi vermekle yükümlü görüyor. İstekleri hiç bir zaman bitmiyor, anne ve babalarının durumunu hıç düşünmüyor, beklentilerini ona göre ayarlamıyorlar.

Gerçi bunu biraz da biz büyükler yapmadık mı? Onlara biraz fazla vermedik mi? Her istediklerini almadık mı? Genç kızlar bügün anne ve babalarını aşmak, onlardan çok daha iyi bir yaşama kavuşmak istiyorlar.

Bu arada annelerine ve babalarına kusur bulmaktan da kaçınmıyorlar. Bu insanların kültür düzeyleri çocuklarından aşağı da olsa, onlar anne ve babadır sonunda. Tabii her genç için geçerli bir durum değil ama, gençler birbirlerinden gördüklerini yapıyorlar. Birbirlerinin anne ve babalarına karşı tutumlarını taklit ediyorlar.

Kızın zaman içinde biraz daha olgunlaşınca annesini daha iyi anlayacaktır. Kendini üzme, ancak hayatını da yalnızca kızına adayıp kendini bir kenara atmamalısın. Onun bir gün seni bırakıp gidebileceğini, en azından evlenip yanından ayrılacağını unutma, biraz da kendin için yaşamalısın.

Tüzün Ablan .....
E- Mail: tuzun@amerikaliturk.com