Amerikali Turk

Yazarlar

Annem başımın etini yiyor

(1 votes, average 1 from 5)
August 25, 2010 8:56 PM

Rumuz: Mutsuz "Annem başımın etini yiyor''
 

Sevgili Tüzin Ablacığım,

Ben 24 yaşında genç bir kızım, yaşım genç olmasına rağmen maalesef annem yüzünden ruhum yaşlandı. High school`da ilk aşkı tattım ve şu an rahat bırakırlarsa da sonuna kadar tatmayı düşünüyorum. Bu aşka toplam 10 senemizi verdik. Büyüklerimiz hep derler "Sevin, sevgi çok değerlidir" diye. Ama bu sefer aşkın katili olmaya çalışan annem var.

Annem oldu olası sevdiğim genci sevmedi ve bizi ayırmaya çalışıyor. Sevmemesinin nedeni aile yapısının bozuk olması, ağabeylerinin ve ablasının eşinden boşanmış olması, babasının yabancı bir kadın ile evli olması ve erkek arkadaşımın şu an bir benzincide gaz pompalıyor olması, iyi bir işi vardı ama biliyorsunuz ekonomik kriz, kriz yüzünden işinden çıkartıldı ve boş durmamak için iyi bir iş bulana kadar benzin istasyonunda çalışmaya başladı.
 
Bu zamanda zor iş bulunuyor sizde biliyorsunuz. Ben de annemin sözünü dinleyip ayrılmaya kalkıştım. Ama aradan biraz zaman geçince, tekrar sevdiğim gençle yarım kalan sevgimize döndük. Annem hala ondan ayrılmam için başımın etini yiyor, ne olur bana yardım edin. Annemi mı yoksa kalbimin sesini mı dinlemeliyim?
 Yardım pleaseee...


Sevgili kızım, çocuk yaşta başlayan ve 10 yıldır süren bu aşka ancak şapka çıkarılır. Aranızdaki sevgi bağının güçlü olduğu ortada. Böyle bir sevgiyi asla yabana atmamalısın, ona sıkı sıkıya sarılmalısın.

Annenin birtakım endişeleri olması doğal. Anneler çocukları içın elbette ki en iyisini isterler her zaman. Ancak annen beni bağışlasın; şimdiye kadar boşanmış erkekler, boşanmış kadınlar hep aileler tarafından istenmeyen insanlardı da, şimdi artık aile içindeki boşanmalar da mı o kişiyi lekeler oldu? Boşanmaların inanılmaz bir düzeye ulaştığı günümüzde, hangi ailede böyle bir olaya rastlanmıyor ki? Hangi evliliğin ölene kadar süreceğını kim söyleyebilir bugün?

Bu nedenle annenin ileri sürdüğü nedenlere gülmekten kendimi alamadım kızım. İşsizlik mi? Elbette, bu genç adam da evliliği iş bulmadan göze alabilecek kadar akılsız değildir. Bence ona destek ol, sevginize güven, mutlu olmaya bak.

Tüzün Ablan .....
E- Mail: tuzun@amerikaliturk.com